2020. február 18. // Bernadett névnap

Csoportgyőztes lett a Veszprémet nagy csatában legyőző Kiel

A Telekom Veszprém az utolsó pillanatig harcolt a THW Kiel vendégeként, végül azonban egy góllal nyert a német rekordbajnok, amely így megnyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportját. David Davis legénysége a második pozíciója megtartásáért küzdhet a hátralévő két fordulóban.

Csoportdöntőnek is beillett a német és a magyar rekordbajnok szerda esti csatája a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjában. A nyolcas csúcsrangadóján ugyanis a tizennyolc ponttal éllovas THW Kiel és az eddig megszerzett tizenhat egységével második helyen álló Telekom Veszprém csapott össze az északnémet városban. A mieinknek éppenséggel törleszteni valójuk is akadt a háromszoros BL-győztes (2007, 2010, 2012) „zebrák” ellen, akik szeptemberben 37-31-re nyertek a Veszprém Arénában.

Igaz, a Telekom azóta magára talált, amit négy nappal ezelőtt, a portugál bajnok FC Porto Sofarma vendégeként is bizonyított (24-31). David Davis vezetőedző nem is változtatott együttese összeállításán: a sérült Kentin Mahé és Kent Robin Tönnesen mellett ezúttal is Pawel Paczkowski és Székely Mártonhoz maradt ki a tizenhatos meccskeretből. A hazaiak viszont mindössze tizennégy kézilabdázót neveztek a találkozóra. A védekezésben és támadásban is kulcsjátékosnak számító Patrick Wiencek agyrázkódást szenvedett az Erlangen elleni bajnokin, így a beálló ezúttal nem segíthetett az övéin.

A Porto ellen hetet vágó Borozan ez alkalommal is jól kezdett, kétszer is mattolta Niklas Landint. A montenegrói aztán egy kétperces kisbüntetést is begyűjtött, ezt kihasználva fordítani tudott a THW. Borozan három kísérletből már harmadszor volt eredményes, ráadásul Cupara bemutatta az első védését. Jahia góljával így már a mieinknél volt az előny (9. perc: 3-4). Zarabec találatára – Manaszkov és Marguc jóvoltából – két gyors indításgóllal felelt a Telekom. Noha Landin több védést is bemutatott, David Davis legénysége a folytatásban is őrizte kétgólos előnyét (12. perc: 6-8).

Andreas Nilsson öt gólt lőtt, de csapata alulmardt a német rekordbajnokkal szemben (archív fotó)Andreas Nilsson öt gólt lőtt, de csapata alulmardt a német rekordbajnokkal szemben (archív fotó)

Elég volt azonban néhány védekezésbeli hiba, rövid idő alatt hármat lőtt és fordított a hatos fallal és nyitott hátsó alakzattal egyaránt operáló Kiel. A csereként beszálló Mackovsek hétperces gólcsendet tört meg, Pekeler góljára pedig Andreas Nilsson válaszolt. A játékrész kétharmadánál így egált mutatott az eredményjelző (10-10).

Továbbra is a támadószekciók domináltak, s a folytatásban is hullámzott az összecsapás. Ekberg és Weinhold révén ugyanis előbb ellépett a vendéglátó, David Davis időkérése után viszont az Építők lőtt zsinórban hármat (25. perc: 12-13). Pekeler duplájával gyorsan visszavette fórját a Jicha-csapat, de a padról beszálló Sterbik megakadályozta, hogy ismét kettő legyen közte. Ehelyett a harmadik gólját szerző Jahia egyenlített. Az utolsó percben Duvnjak bombázott a hálóba, öt másodperccel a szünet előtt pedig a századik veszprémi meccsén pályára lépő Manaszkov állította be a 15-15-ös félidei részeredményt.

Az alacsony termetű Zarabec átlövésből jegyezte a játékrész első gólját, míg a másik oldalon Jahia nagyszerű átadásából Moraes villant meg. Az Eb legjobb védőjének választott Pekeler támadásban is bizonyította klasszisát, hiszen negyedszer is a hálóba lőtt. Erre még volt válasza Moraesnek, akit újra Jahia „kínált” meg pontos passzal. Ekkor azonban a németek kaptak új erőre, akik – kihasználva ellenfelük támadásban vétett hibáit – négy találatot szereztek válasz nélkül (37. perc: 21-17).

David Davis másodszor is időt kért, s visszaküldte Sterbik helyére Cuparát. Az eligazítás ezúttal is hatásosnak bizonyult, hiszen Borozan és Andreas Nilsson kettőre csökkentette a hátrányt. Sajnos azonban továbbra sem sikerült tartani Pekelert, aki pillanatok alatt visszaállította a négygólos differenciát (41. perc: 24-20).

Szívósan küzdött a Telekom, amely Lauge és Nilsson góljaival, valamint Cupara védésével visszakapaszkodott mínusz kettőre. Sőt, Gajic hetesével a meccs háromnegyedéhez érve sikerült visszajönni egyetlen gólra (25-24). Pechünkre Ekberg nem tudott hetesből hibázni, Pekeler pedig a gyorsaságát is megcsillogtatta, miután lerohanásból is beköszönt (51. perc: 28-25).

Andreas Nilsson ötödször, honfitársa és névrokona, Lukas Nilsson pedig harmadszor zúdította a hálóba a játékszert. Cupara két védést is bemutatott, Strlek viszont túljárt Landin eszén. Davis mester harmadik időkérést hosszú gólszünet követte, eggyel a vége előtt aztán Borozan találta meg a rést a pajzson. A Kiel taktikusan tartotta a játékszert, a Veszprémnek így csak rövid ideje maradt utolsó támadására, amely már nem hozott újabb gólt, Landin ugyanis védte Borozan kísérletét.

Egygólos győzelmüknek (29-28) köszönhetően a „zebrák” az élen zárják a csoportot. A Veszprém pedig biztosan második marad, ha jövő vasárnap hazai pályán legyőzi a francia Montpellier-t.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 12. forduló:
THW Kiel–Telekom Veszprém 29-28 (15-15)
Kiel, 10 000 néző. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok).
Kiel: N. Landin – Ekberg 8 (4), Reinkind 1, Zarabec 4, Pekeler 7, Duvnjak 2, M. Landin 1. Csere: Horak, Weinhold 2, L. Nilsson 3, Dahmke 1. Vezetőedző: Filip Jicha.
Veszprém: Cupara – Marguc 1, Jahia 4, Moraes 2, Borozan 5, Terzic, Manaszkov 3. Csere: Sterbik (kapus), Nenadics 2, Lauge 1, Mackovsek 2, A. Nilsson 5, Blagotinsek, Lékai, Strlek 2, Gajic 1 (1). Vezetőedző: David Davis.

Utolsó módosítás: 2019. december 21. 14:30
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 26. 2020. május 9. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Komló
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 25. 2020. május 3. 18:00 Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok Csurgó Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 24. 2020. április 25. 18:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém FTC
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 23. 2020. április 11. 18:00 Szeged, Városi Sportcsarnok Szeged Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 22. 2020. március 31. 18:00 Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok Eger Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 21. 2020. március 24. 18:00 Dabas, OBO Aréna Dabas Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 20. 2020. március 17. 18:00 Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok Gyöngyös Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 15. 2020. március 10. 18:00 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 18. 2020. március 4. 18:00 Balatonfüred, Városi Szabadidőközpont Balatonfüred Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 14. 2020. február 29. 17:30 Ukrajna, Zaporizzsja Zaporizzsja Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 19. 2020. február 25. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Budakalász
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 13. 2020. február 23. 17:00 Veszprém,. Veszprém Aréna Telekom Veszprém Montpellier
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 16. ma 18:00 Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok Mezőkövesd Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 17. 2020. február 15. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Orosháza 33-22
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 12. 2020. február 12. 19:00 Németország, Kiel Kiel Telekom Veszprém 29-28
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 11. 2020. február 8. 16:00 Portugália, Porto Porto Telekom Veszprém 24-31
kézilabda férfi kézilabda Magyar Kupa, 2019/2020 5. 2020. február 3. 19:00 Földi Imre Sportcsarnok, Tatabánya Grundfos Tatabánya KC Telekom Veszprém 16-26
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 14. 2020. január 31. 18:30 Vác, Városi Sportcsarnok Vác Telekom Veszprém 26-39
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 8. 2019. december 14. 20:45 Horvátország, Zágráb Zagreb Telekom Veszprém 23-26
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 13. 19:00 Szerbia, Sabac Metaloplastika Telekom Veszprém 30-26
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 9. 2019. december 11. 17:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Eurofarm 35-24
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 3. 2019. december 9. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mezőkövesd 37-26
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 12. 2019. december 7. 19:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 29-28
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 1. 17:00 Észak-Macedónia, Szkopje Vardar Szkopje Telekom Veszprém 29-38
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 11. 2019. november 26. 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Telekom Veszprém 30-35
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 9. 2019. november 23. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Kielce 28-24
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 5. 2019. november 19. 19:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Metaloplastika 36-29
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 8. 2019. november 16. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Meskov Breszt 31-25
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 13. 2019. november 11. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Telekom Veszprém 21-24
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 7. 2019. november 9. 17:30 Fehéroroszország, Breszt Meskov Breszt Telekom Veszprém 30-37
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 10. 2019. november 5. 20:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgó 36-20
kézilabda férfi kézilabda SEHA liga B csoport, 2019/2020 7. 2019. november 5. 17:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Szpartak Moszkva 37-32
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 6. 2019. november 2. 15:00 Lengyelország, Kielce PGE Vive Kielce Telekom Veszprém 34-33
Kézilabda Férfi kézilabda BL 5. 2019. október 19. 17:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Vardar Szkopje 39-30
Kézilabda Férfi kézilabda NB I 7. 2019. október 15. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös 34-27
Kézilabda Férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 4. 2019. október 13. 15:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém FC Porto Sofarma 38-28