2020. július 5. // Sarolta, Emese névnap

Koncepcióváltás a HOYA-PE Veszprémnél

Az A-csoportba való feljutás helyett a jövőben inkább tehetséges fiataloknak biztosítana teret városunk másodosztályú férfi kosárlabdacsapata, a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém. Csorvási Levente sportigazgatótól a vehir.hu megtudhatta, e koncepció értelmében előfordulhat, hogy a szintén fiatal, de annál ambiciózusabb segédedzőnek, Baksa Szabolcsnak is bizalmat szavaznak vezetőedzőként.

Nem ígérhetünk többet, mint amennyit biztosan tudunk teljesíteni. Ha a szükség úgy kívánja, akkor inkább hátralépünk kettőt. Egyértelmű célunk lesz a jövőben, hogy tiszta lappal indulhassunk!

– így nyilatkozott március végén portálunknak Naményi Miklós, a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém férfi kosárlabdacsapatának ügyvezető igazgatója, miután az új koronavírus-járvány következtében a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége (MKOSZ) befejezettnek nyilvánította a 2019/2020-as bajnokságokat minden korosztályban, mindkét nemben.

Kapcsolódó cikk
Szerződést bontott játékosaival a HOYA
Annak a reményében váltunk el egymástól a játékosainkkal, hogy a közeljövőben ismét összeáll a csapatunk... – nyilatkozta a vehir.hu-nak a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém férfi kosárlabdacsapatát üzemeltető gazdasági társaság ügyvezető igazgatója, Naményi Miklós.

Bajnokot nem hirdetett a szövetség, mint ahogyan kieső sem volt idén. Ennek értelmében pedig a HOYA az NB I/B Piros csoport 3. helyén zárta a 2019/2020-as idény küzdelmeit, egyúttal kivívni sem tudta az A-csoportba való feljutást. Nem mintha ez lett volna akkor a veszprémi egyesület legnagyobb gondja: ahogyan arról be is számoltunk, a klub zavartalan jövőjét szem előtt tartva nem volt más választása a vezetőségnek, minthogy elbúcsúzzon játékosaitól.

Ennek azonban mára már több mint két hónapja. A vehir.hu ezért szerdán megkereste a CBA Akadémia, és a HOYA sportigazgatóját, Csorvási Leventét, hogy megtudhassa, jelenleg miként halad a klub a munkával, milyen tervekkel készül nekivágni a soron következő, 2020/2021-es évadnak.

Ahogy Naményi Miklós is fogalmazott, tiszta lappal szeretnénk kezdeni a következő idényt. A vírus adta helyzet az országban rengeteg csapat költségvetését bizonytalanságba sodorta, beleértve egyesületünkét is. Ügyvezetőnk éjjel nappal azon dolgozik, hogy a hátterünk ismét stabil lehessen, illetve, hogy kiszolgálhassuk a veszprémi kosárlabda szimpatizánsokat. Míg jómagam, feladatkörömből adódóan próbálom felmérni a piacot, és tehetséges fiatalok a kötelékünkbe csábítani. Szerényebb idény előtt állunk, ez biztos, ahogy az is, hogy ettől függetlenül ugyanolyan odaadással dolgozunk majd

– hangsúlyozta a csonka szezonban a Dr. Hepp Ferenc Emlékkupában ezüstérmet szerző gárda klubmenedzsere. Majd hozzátette, nem titok, hogy egyébként koncepcióváltásra készülnek. 

Az A-csoportba való feljutás helyett a jövőben inkább tehetséges fiataloknak készülünk teret biztosítani, hogy a későbbiekben akár klubunk alapköveivé is válhassanak, hogy bemutatkozhassanak a korosztályos válogatottakban is. Így nemcsak a felnőtt alakulatunk, hanem egyúttal a litván szaktekintély, Arvydas Straupis által vezetett utánpótlásunk is magasabb szintre emelkedhet majd. Ennek a koncepciónak értelmében előfordulhat, hogy a szintén fiatal, de annál ambiciózusabb segédedzőnk, Baksa Szabolcsnak is bizalmat szavazunk a vezetőedzőként való bizonyításhoz

– árulta el Csorvási, akitől azt is megtudhattuk, hogy az idény közben érkező, Mérész Csabát váltó szerb trénerrel, Nikola Laziccsal is szerződést bontottak, de a közös folytatás egyelőre még ugyanúgy benne maradt a pakliban. 

"Az edzőváltás idény közben közel sem ígérkezett egyszerű feladatnak, de úgy gondolom, hogy abszolút esélyesek lehettünk volna a bajnoki cím elhódítására is. Csaba egyébként klubunk kötelékében maradt, és fog is maradni: az utánpótlásban segíti szakmai vezetőnk munkáját." 

A HOYA-Pannon Egyetem Veszprém várhatóan augusztus elején kezdi meg felkészülését a következő idényre. A sportigazgató elmondta, stábjuk változatlannak ígérkezik. Starhon Katalin marad az erőnléti edzőjük, míg Németh András a gyúrójuk. A vezetőedzői pozícióval kapcsolatos hivatalos bejelentésük pedig – ahogy újdonsült játékosaik bemutatása is – a közeljövőben várható.

Több fiatal tehetséggel is tárgyalásban állunk, meglátjuk, hogy mit hoz majd a jövő. Annyit azonban elárulhatok, hogy saját nevelésű kosarasaink mellett a több poszton is bevethető Madár Andrással, illetve az irányító Szabó Péterrel már sikerült szóbeli megállapodást kötnünk. Ha minden jól megy, akkor ők maradnak a csapatunkban. Megmondom őszintén, ennek nagyon örülnék, hiszen méltó példaképként szolgálhatnának a fiatalok számára. Arról nem is beszélve, hogy tehetségük, húzóerejük megkérdőjelezhetetlenné vált az elmúlt évek alatt, és a veszprémi közönség is megszerette őket!

A HOYA-PE nyáron táborral is készül a gyerekeknek, erről részletesen hivatalos weboldalukon tájékozódhatnak.

Sajtóberkekben felröppent a hír, miszerint csarnokot készülnek váltani a veszprémi kosarasok: Csorvási Levente zárásként elárulta, igaz, elgondolkodtak rajta, de jelen állás szerint a mérkőzéseiket továbbra is a Vetési Albert Gimnázium tornacsarnokában játsszák majd.

Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. MAFC 23 18 0 5 2057 1857 0 41
2. Nyíregyháza 23 18 0 5 2058 1745 0 41
3. HOYA-PE Veszprém 23 15 0 8 2037 1937 0 38
4. Bajai Bácska 23 14 0 9 1881 1797 0 37
5. budafok 23 14 0 9 1969 1932 0 37
6. Salgótarján 23 13 0 10 1754 1707 0 36
7. Budapesti Honvéd 23 13 0 10 1924 1939 0 36
8. TF-Budapest 23 11 0 12 1840 1837 0 34
9. BKG-Príma 23 11 0 12 2001 1916 0 34
10. Vasas Akadémia 23 10 0 13 1838 1872 0 33
11. MEAFC-Miskolc 23 9 0 14 1836 1921 0 32
12. MTK 23 8 0 15 1812 1958 0 31
13. Nagykőrös 23 4 0 19 1689 1954 0 27
14. PVSK 23 3 0 20 1866 2190 0 26
Utolsó módosítás: 2020. március 10. 19:19
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020 24. 2020. március 11. 19:30 Nagykőrös, Kossuth Lajos Általános Iskola Nagykőrös HOYA-PE Veszprém 59-96
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020 23. 2020. március 6. 18:00 Veszprém, Vetési Albert Gimnázium HOYA-PE Veszprém TF-Budapest 83-77
kosárlabda férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport, 2019/2020 22. 2020. február 29. 17:00 Budapest, Bálint Márton Gimnázium MTK HOYA-PE Veszprém 64-89
Simon Dani
Kovács Bálint

További cikkek

Hosszabbított a HOYA két alapembere
Hosszabbított a HOYA két alapembere
Kedden hivatalossá vált, hogy az egyaránt rutinos Szabó Péter és Madár András a 2020/2021-es szezonban is a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém kosárlabdacsapatát erősíti majd.
Rutinos szerb centerrel erősít a HOYA
Rutinos szerb centerrel erősít a HOYA
Egy plusz egy évre szóló szerződését a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém csapatát működtető Veszprém Kosárlabda Kft.-vel Nebojsa Djukics. A szerb származású, ám magyar útlevéllel is rendelkező erőcsatár-center a 31-es mezszámban fog szerepelni a sorainkban.
Fiatal magyar tehetségekekel erősített a HOYA
Fiatal magyar tehetségekekel erősített a HOYA
Futó Balázs és Orgona Gergő személyében két tehetséges magyar kosárlabdázót igazolt a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém csapata.
Völgyi Marcell az élvonalban bizonyíthat
Völgyi Marcell az élvonalban bizonyíthat
Két év után – bajnoki ezüstéremmel és Hepp-kupa győzelemmel a tarsolyában – távozik a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém kosárlabdacsapatától a kiváló erőcsatár-center.
A darts türelemre, a gyerekek lelki egyensúlyra tanították
A darts türelemre, a gyerekek lelki egyensúlyra tanították
A dobáson kívül mi – vagy ki – lehet a közös pont a dartsban és a kosárlabdában? Veszprémi szemszögből nézve minden bizonnyal Oláh Gabriella. Vele, városunk utánpótlás kosárlabda-egyesületének edzőjével beszélgettünk, aki több nemzetközi versenyen is letette már névjegyét a dartsvilágban.
2020. július 5. // Sarolta, Emese névnap