Angelika névnap

Négy Nemzet Úszóverseny - Kapás remek idővel győzött

2020. július 25. 22:41
MTI
Kiváló idővel győzött 200 méter pillangón Kapás Boglárka a margitszigeti Négy Nemzet Úszóversenyen, amelynek második napját követően továbbra is toronymagasan vezetnek a házigazda magyarok.

A koronavírus-járvány kitörését követő első nemzetközi viadal második napjának egyik legjobb teljesítményét Kapás Boglárka nyújtotta, aki napra pontosan egy évvel ezelőtt nyert 200 méter pillangón világbajnoki címet a dél-koreai Kvangdzsuban. Virth Balázs 27 éves tanítványa pénteken 100 méter pillangón úszott egyéni csúcsot, és ezúttal is bizonyította, hogy nem vetették vissza az elmúlt hónapok történései, hiszen a 200 méter fináléjában olyan idővel győzött (2:08.62), amivel a kvangdzsui döntőben is odaért volna a hetedik helyre.

A győztes Kapás Boglárka a célba érkezés után a 200 méteres gyorsúszás döntőjében a Négy Nemzet Úszóversenyén a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda és Széchy Tamás Uszodában 2020. július 24-én. MTI/Illyés TiborA győztes Kapás Boglárka a célba érkezés után a 200 méteres gyorsúszás döntőjében a Négy Nemzet Úszóversenyén a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda és Széchy Tamás Uszodában 2020. július 24-én. MTI/Illyés Tibor

Férfi 200 méter pillangón a világcsúcstartó Milák Kristófot ezúttal sem tudták megszorongatni, a Honvéd világbajnoka több mint három másodperccel előzte meg a riói olimpián bronzérmes Kenderesi Tamást.

A margitszigeti Hajós Alfréd-komplexum Széchy Tamás nevét viselő medencéjében a magyarok mellett lengyel, cseh és osztrák úszók indulnak. A szabályok értelmében az esti egyéni finálékban egy nemzetet maximum két versenyző képviselhet.