//
Vilma névnap

Vereség az első felkészülési mérkőzésen

2020. augusztus 6. 7:30
A valamennyi új szerzeményét pályára küldő Telekom Veszprém játékán érződött a közel öt hónapos kényszerszünet. A felkészülésben előrébb járó, két mérkőzést már lejátszó Tatabánya így kétgólos sikert aratott a szerdai edzőmeccsen.

A koronavírus-járvány márciusi kitörése után, egészen pontosan 148 nap elteltével játszott ismét mérkőzést a Telekom Veszprém. David Davis alakulata a szerda esti, zárt kapus hazai találkozón éppen azzal a Tatabányával csapott össze, amelyet a legutóbbi fellépésén, március 10-én idegenben 33-26-ra legyőzött.

Igaz, azóta alaposan kicserélődött a „Bányász” kerete, hiszen hét érkező mellett tizenketten távoztak a soraikból. Milos Vujovic, Dénes János, Vladimir Vranjes, Borbély Ádám, Szász András, Uros Borzas, Pásztor Ákos, Vitalij Komogorov, Jozef Holpert, Deményi Xavér, Marko Davidovic és Ernei Bence is elhagyta a klubot, az eddigi új igazolásaik között pedig Zdolik Bence, Debreczeni Dávid, Stefan Sunajko, Molnár Balázs, Piotr Wyszomirski, Martin Konecny és Hornyák Bence neve szerepel.

Ami a mieinket illeti, a csonka idény végén Sterbik Árpád visszavonult és kapusedzőnek állt, Borut Mackovsek, Dragan Gajic és Mirsad Terzic pedig eligazolt. A gárda valamennyi új igazolása, a kapus Rodrigo Corrales, a jobbszélső Danyiil Siskarjov, a jobbátlövő Jorge Maqueda, a balátlövő Nikolaj Markussen és a kölcsönből visszatérő Ligetvári Patrik is ott volt a keretben. Nem úgy a sérült Kentin Mahé, Lékai Máté és Rasmus Lauge, illetve Székely Márton és Rogerio Moraes.

Az új szerzemények közül hárman – Corrales, Maqueda és Siskarjov – is a kezdőcsapatban kaptak helyet, de az első percek nem róluk, illetve társaikról szóltak. Az ugyanis már a találkozó elején érződött, hogy a Tatabánya túl van két edzőmeccsen, vendéglátójuk programjában viszont ez idáig egyetlen egymás elleni mérkőzés szerepelt.

Az agilisabban, gyorsabban kézilabdázó „tigrisek” a 6. percben már négy góllal vezettek (1-5). Strlek sorozatban háromszor is betalált, de nem sikerült felzárkózni. Olyannyira nem, hogy a játékrész harmadánál, 4-8-nál időt is kért David Davis.

A folytatásban szorosabbra zárt a veszprémi fal – előbb Borozan, majd Maqueda blokkolt látványosan, Siskarjov pedig jó ütemben labdát csent –, Corrales is bemutatott egy-egy védést, így egy gólra sikerült is felzárkózni (17. perc: 8-9). Kiválóan szállt be a csatába Jahia, aki öt perccel a szünet előtt kétszer is a hálóba bombázott, egálra alakítva az állást (13-13). Fordítani viszont nem tudott a Telekom, a frissebben mozgó Tatabánya – a gólt is szerző Wiszomirsky remek kapusteljesítményét élvezve – vonulhatott előnnyel a szünetre (15-17).

A második felvonás előtt már Cupara őrizte a hazai kaput, aki nem sokáig maradt adós az első védéssel. Ez sem segített, a meccs kétharmadánál már öt volt közte, 19-24-nél másodszor is időt kért Davis mester. Szavai pedig értő fülekere találtak. Cupara megfogta Zdolik hetesét, ebből erőt merítve – Manaszkov és Marguc vezetésével – ötöt lőtt zsinórban a Veszprém.

Tehát a 47. percben vezettek először a bakonyiak, akik bár küzdöttek, ám a meccshiányból adódó nehézségeiket nem tudták legyűrni. Manaszkov második hetese kimaradt, Balogh viszont belőtte a maga büntetőjét, majd átlövésből is eredményes volt. Így a hajrában is a mienk futhattak az eredmény után (54. perc: 27-28).

A Telekom sorsa az utolsó percben pecsételődött meg, amikor is egygólos vendég vezetésnél Győri labdát csent, majd be is talált. Nilsson még szépített, a 31-33-as végeredményt aztán az exveszprémi Hornyák Bence állította be.

A veszprémiek szombaton (13.00) a Gyöngyös elleni meccsel folytatják felkészülésüket.

Felkészülési kézilabda-mérkőzés:
Telekom Veszprém–Grundfos Tatabánya KC 31-33 (15-17)
Veszprém Aréna (zárt kapuk mögött). Vezette: Bócz, Wiedemann.
Veszprém: Corrales – Siskarjov, Maqueda 3, Nenadics 5, Nilsson 1, Borozan 2, Strlek 4 (1).
Csere: Cupara (kapus), Blagotinsek 2, Tönnesen, Ligetvári 1, Jahia 4, Marguc 3, Manaszkov 6 (3), Markussen.
Vezetőedző: David Davis.
Tatabánya: Wiszomirsky 1 – Hornyák P., Ancsin 5, Sipos 5, Debreczeni 2, Zdolik 1 (1), Juhász 3.
Csere: Konecny (kapus), Molnár B. 1, Győri M. 3, Ilyés, Sunajko 2, Hornyák B. 1, Balogh Zs. 3 (2), Nemes 3, Bálint 3.

Utolsó módosítás: 2020. december 2. 22:13
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2020/2021 13. 2020. december 17. 19:00 Szeged, Városi Sportcsarnok MOL-Pick Szeged Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 10. 2020. december 10. 20:45 Spanyolország, Barcelona Barca Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I 21. ma 16:15 Veszprém Aréna (zárt kapuk) Telekom Veszprém Gyöngyös
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 9. 2020. december 2. 18:45 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém THW Kiel 41-33
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 15. 2020. november 27. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Veszprémi KKFT 36-20
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 8. 2020. november 25. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Aalborg Handbold 30-32