18:30-tól Nagy Gergő és Czuczor Tamás melegíti be a közönséget. A párost este nyolctól a Csopak Demizson Allstars Orchestra váltja a színpadon. A zenekar az elmúlt években számos balatoni és budapesti jazz club vendége volt, ezenkívül rendszeresen hallhatók a különböző jazz rádiókban, valamint számos televíziós műsor rendszeres fellépői.
Az estét tíztől a Ripoff Raskolnikov Band zárja. A zenekar névadóját 1987 novemberében láthatta először a magyar közönség, azóta számtalan koncertet adott nálunk, sőt immáron Magyarországot tekinti egyik otthonának. A banda tagjai egytől egyig a műfaj élmezőnyébe tartozó veteránok.
Folytatva a sorozatot, hétfőn ismét két borászat felfedezését ajánljuk olvasóinknak. Az egyik egy közeli a Balatonfüred-Csopak Borrégióból, nevezetesen a Homola Borászat, a másik pedig egyenesen a Badacsony dülőjéről érkezett, már a nevében is érdekes SKIZOBOR.
A paloznaki Homola Pincészet 2009 óta készít borokat a Balatonfüred-Csopaki Borvidéken. A 15 hektáros birtokon 4 nagy dűlő adja a termés alapját, a Gölye-mál Alsóörsön, a Lapi dűlő Tihanyban, a Sáfránykert és a Hajnóczy dűlő Paloznakon. A pincészet borai Homola Szabolcs tulajdonos és Homonna Attila főborász közös munkájának gyümölcsei, akik igyekeznek a 100%-ot kihozni a balatoni területekből. Nagy hangsúlyt fektetnek a kísérletezésre és a tradicionális borkészítésre, ezt mutatják a Homola-sorozat hordós erjesztésű és érlelésű tételei, mint a Sáfránykert Olaszrizling, a Hajnóczy Olaszrizling, a Parti Szél cuvée vagy a Kékfrankos. A pince büszkesége, a 100% borcsalád (100% Balaton, 100% Rizling és 100% Habzó Rozé) a frissebb, könnyű, reduktív vonalat képviseli, igazi balatoni életérzést közvetítve.
SKIZO. A név, ami arra a szinte már meghasonlott állapotra utal, amit a világban létező ellentmondások okoznak bennünk. Amikor a gondolatok, érzések és cselekedetek közötti összhang látszólag felbomlik, és úgy érezzük, választanunk kell.
SKIZO. Bor és borászat, amiben nehéz meghozni a kiegyensúlyozott döntést. Iparszerű bortermelés vagy daccal és büszkeséggel művelt, évszázados kicsiny dűlők? Modern technológia vagy a hagyományos „apáink is így csinálták” szellem? A világ borvidékein bizonyított szőlőfajták vagy a mi Kárpát-medencei szőlőfajtáink? Globalizált élet vagy a vidéki életforma és magyar lelki alkat? Egymás ellenében ható fogalmak ezek? Szerintük nem, mert külön-külön és egyszerre is igazak.