//
Pongrác névnap

Negyedik forduló, harmadik győzelem

2020. augusztus 17. 4:00
Ezidáig pazar bajnoki rajtot produkál az NB III Nyugati csoportjában szereplő VLS Veszprém, amely vasárnap késő délután a Ménfőcsanak otthonában is győzni tudott, így továbbra is veretlen az idényben.

Miután az NB III Nyugati csoportjának harmadik fordulójában megérdemelt, 2-0-s győzelmet aratott városunk labdarúgócsapata szerdán, a vendég Bicske együttese elleni hétközi hazai összecsapáson, Vass Szilárd és társai annak a reményében utaztak vasárnap a Ménfőcsanak otthonába, hogy három ponttal távozzanak a Kisalföldről.

A kezdést követően a vendég bakonyiak rögvest magukhoz ragadták a kezdeményezést, ugyanakkor megfontolt játékot produkáltak. Kisebb helyzetből több is akadt, de a legnagyobb lehetőség közel a negyvenedikhez adódott Pető Tamás tanítványai előtt.

A 39. percben a fiatal Molnár Balázst a büntetőterületen belül a hazaiaknak már csak buktatva sikerült megfékezniük. A síp megszólalt, büntetőt ítélt a játékvezető, amelyet Nagy Richárd a jobb alsóba belsőzve magabiztosan váltott gólra (félidei állás: 0-1).

A több lehetőséget kidolgozó VLS Veszprém diadalmaskodott (archív fénykép)A több lehetőséget kidolgozó VLS Veszprém diadalmaskodott (archív fénykép)

A szünetről visszatérve viszont öt perc sem kellett a veszprémieknek ahhoz, hogy megduplázzák előnyüket: egy kidolgozott szituációt követően Nagy Richárdnak sikerült dupláznia, aki hat-hét méterről esélyt sem adva bombázott a kapu bal felső csücskébe (47. perc: 0-2).

Próbált nem kockáztatni, tartalékolni a VLS, amelynek védői a hetvenedik percet súrolva lemaradtak egy bal oldalról érkező hazai beadásról. A ménfőcsanaki Gelencsér pedig ki is használta az adódó lehetőséget: az ötös vonaláról zavartalanul, Deczki Máténak esélyt sem adva fejelt a kapuba (68. perc: 1-2).

Több találat ugyanakkor nem esett a találkozón, a VLS Veszprém a negyedik fordulóban immár harmadik győzelmét aratta.

Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 4. forduló:
Ménfőcsanak–VLS Veszprém 1-2 (0-1)
Ménfőcsanak, 300 néző. Vezette: Héra (Domján, Tóth Cs.)
Ménfőcsanak: Sánta – Szilvágyi (Éri, 57.), Vincze, Veres, Gelencsér (Koncsag, 80.), Németh (Vayer, 57.), Serfőző, Kelemen, Csonka, Androsch, Kerékgyártó.
VLS Veszprém: Deczki – Krebsz (Rédling, 74.), Dobsa, Gulyás, Somogyi, Varga, Kovács D., Vass, Nagy R. (Rápó, 63.), Molnár B., Victor (Gálfi, 46.)  Vezetőedző: Pető Tamás.
Gólszerzők: Nagy R. (40., 47. – az elsőt büntetőből), ill. Gelencsér (68.).

A harmadosztályú bajnokság soron következő, ötödik körében megyei rangadónak lehetnek szemtanúi azok, akik augusztus 23-án, vasárnap 17.30-kor kilátogatnak a veszprémi Városi Stadionba, ahová a belépés a nagy rivális Pápai Perutz ellen is díjtalan lesz.

Utolsó módosítás: 2021. május 9. 20:14
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 37. 2021. május 23. 11:00 Zalaegerszeg, Városi Stadion ZTE II. Practical VLS
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 36. 2021. május 16. 16:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Komárom
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 35. ma 17:30 Érd, Sporttelep Érd Practical VLS
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 34. 2021. május 9. 16:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS BKV Előre 0-0
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 33. 2021. május 2. 17:30 Balatonfüred, Sporttelep Balatonfüred Practical VLS 3-0
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 32. 2021. április 28. 15:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Puskás Akadémia II. 3-1