2020. szeptember 19. // Vilhelmina névnap

Négyet kaptak, egyet vágtak

2020. szeptember 5. 21:41
A labdarúgó NB III Nyugati csoportjának nyolcadik fordulójában nem jött ki a lépés a veszprémiek számára: a soproniak otthonában, közel kétezer hazai szimpatizáns előtt 4-1-es vereséget szenvedtek a Pető-tanítványok.

Szombaton este a fülledt időjárás mellett a több mint ezerötszáz soproni szurkolóval is szemben találta magát városunk labdarúgócsapata, a VLS Veszprém, amely a  harmadosztályú bajnokság soron következő, nyolcadik körében a hűség városába látogatott. Ha a papírformát vesszük figyelembe, akkor a mérkőzésen a húszcsapatos bajnokság harmadik helyén álló bakonyiak számítottak az esélyesebb félnek, hiszen a tizennyolcadik pozíciót elfoglaló vendéglátók ezidáig csupán egyetlen győzelmet jegyeztek a 2020/2021-es kiírásban.

A veszprémi portát Deczki Máté idei második eltiltása miatt a fiatal Héninger Bendegúz védte, aki a tizenegyedikben egy kimozdulást követőn a játékvezető ítélete alapján szabálytalanul járt el: a megítélt tizenegyest Kustor értékesítette, ezzel előnyhöz segítve csapatát (11. perc: 1-0). Nem sokkal később a csapatkapitány Somogyi szabadított volna fel a bakonyiak tizenhatosán belül, de a játékvezető szerint lábával egy hazai játékost is eltalált: újabb Kustor által értékesített büntető következett, ugyanakkor a félidőben több találat már nem esett (27. perc: 2-0).

A VLS Veszprém pont nélkül távozott a hűség városából (archív fénykép)A VLS Veszprém pont nélkül távozott a hűség városából (archív fénykép)

Sajnos a szünetről visszatérve Kustor Noel harmadszor, sőt, negyedszer is eredményes volt, ezzel már szinte a hatvanhatodikban eldöntve a találkozót. Igaz, Sárossy Dánielnek még sikerült szépíteni, becsületgólt jegyezni a veszprémiek száméra, de az már a mérkőzés végkimenetelét sajnos nem befolyásolta (végeredmény: 4-1).

A VLS Veszprém az idei kírásban négy gólt még egyetlen mérkőzésen sem kapott, egészen a mai napig. Molnár Balázs és társai a hétközi fordulóban, szerdán 16.30-kor az éllovas III. kerületet látják vendégül a Városi Stadionban, ahová a belépés továbbra is ingyenes.

Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 8. forduló:
SC Sopron –VLS Veszprém  4-1 (2-0)
Sopron, Városi Stadion, 1500 néző. Vezette: Molnár (Schweighardt, Ring).
Sopron: Majer – Keresztes, Tóth A., Jakab D., Kustor, Purt (Galambos, 80.), Gáncs (Krizsonits, 78.), Kocsis, Gere (Harangozó, 73.), Holzmann, Pető. Vezetőedző: Weitner Ádám.
Veszprém: Héninger – Varga Á., Dobsa, Gulyás, Keresztes (Sárossy, 37.), Major, Somogyi, Kovács D., Molnár Ba., Vass (Pavlitzky, 62.), Krebsz (Babos, 62.). Vezetőedző: Pető Tamás.
Gólszerzők: Kustor (11., 27., 59., 66.) ill. (Sárossy, 67.)

Utolsó módosítás: 2020. szeptember 5. 22:53
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2020/2021 10. 2020. október 7. 18:00 Tatabánya, Grosics Gyula Stadion Tatabánya VLS Veszprém
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2020/2021 11. 2020. szeptember 27. 16:00 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Nagyatád
labdarúgás Magyar Kupa 6. ma 15:00 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Szeged ELHALASZTVA
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2020/2021 9. 2020. szeptember 9. 16:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém III. Kerület ELHALASZTVA
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2020/2021 8. 2020. szeptember 5. 17:30 Sopron, Városi Stadion Sopron VLS Veszprém 4-1
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2020/2021 7. 2020. augusztus 30. 17:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Lipót 3-2