Több ponton is módosították a Helyi Építési Szabályzatot. Erre egyrészt a körgyűrű átépítése miatt volt szükség: a 8-as és 82-es utakat összekötő új szakasz a korábban elfogadott településrendezési eszközökben kijelölthöz képest eltérő nyomvonalon és nagyobb területigénnyel valósul meg, emiatt volt szükség módosításra. Szintén a nyolcas út fejlesztéséhez kapcsolódóan módosították a litéri csomópontra vonatkozó részeket is, itt a csomópont körforgalmának északi ágából kiindulva jelölnek ki új földutat azoknak az ingatlanoknak a megközelítésére, amelyek eddigi megközelíthetősége az átépítés miatt megszűnik.
Harmadrészt a Beurer-Hungaria Kft. tulajdonában lévő Párna utcai ingatlanok besorolását változtatták meg annak érekében, hogy a cég tulajdonában lévő két telket összevonhassák, azokon pedig egy tervezett beruházás megvalósulhasson.
Porga Gyula polgármester (Fidesz-KDNP) beszámolt az önkormányzat első féléves gazdálkodásáról. Mint kifejtette, a koronavírus okozta helyzet jelentősen átírta a februárban elfogadott költségvetést mind a bevételi oldalon, mind a kiadások terén. A bevételek esetében leginkább a felhalmozási tételek maradtak el az előirányzattól (5,3% teljesült). Az ingatlanok értékesítéséből származó bevétel aránya 3,8 %, a csekély mértékű teljesítés oka, hogy több ingatlanértékesítés is csak az előkészítés fázisában van, a bevétel a második félév folyamán várható. Ami a kiadásokat illeti: az intézményi kiadások időarányosan az előirányzatoknak megfelelően alakultak.
A képviselők döntöttek arról is, hogy visszavonják, majd magasabb forrásigénnyel újra benyújtják a kulturális negyed kialakítására vonatkozó pályázatot a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programba. Erre azért van szükség, mert az eredeti pályázati anyag elkészülte óta a kivitelezési költségek jelentősen megnőttek, így az eredetileg megítélt támogatás nem fedezte volna a vállalt fejlesztéseket.
A kulturális negyed program részeként megújulna az Erzsébet-liget, a Kálvária-domb, új funkciót kapna az egykori gyermekkórház, összességében tehát a veszprémiek körében népszerűvé vált Séd-völgyhöz hasonló mértékű átalakuláson esne át a kis Tescótól a Megyeház térig húzódó park. Összességében az eredetileg megítélt 1,6 milliárd forint helyett az újra benyújtott pályázatban 2,9 milliárd forintot kér erre a célra a város.
Gerstmár Ferenc (LMP) arra kérdezett rá, elkészülhet-e a beruházás 2022 végéig, hogy Európa Kulturális Fővárosaként már a megújult kulturális negyed várja a vendégeket és helybelieket. Brányi Mária alpolgármester (Fidesz-KDNP) elmondta, éppen azért kérnek többlettámogatást, hogy biztosan rendelkezésre álljon a szükséges pénzösszeg a munka elvégzéséhez. Az alpolgármester úgy látja, hogy gyors előkészítést és eredményes közbeszerzési eljárást követően a kivitelezés egy-másfél év alatt megvalósítható, így a terület időben elkészülhet. Porga Gyula polgármester hozzátette: nem szeretnék, ha 2023-ban építési terület lenne a városban, különösen a kiemelt helyszíneken. Mérlegelik azt, hogy mi készülhet el 2023-ig, ami nem, azt el sem kezdik 2024 előtt.
Ez történt még:
- Heves vita bontakozott ki arról, hogy törvényi rendelkezéshez igazodva eltörölték a köztéri reklámhordozókat sújtó adót. Az ellenzéki képviselők elsősorban azt kritizálták, hogy ezáltal a buszvárókban kihelyezett reklámok révén az azokat kihelyező, Mészáros Lőrinchez köthető Publimont kft. kerül előnyös helyzetbe. A többségi oldal képviselői szerint ugyanakkor a baloldal a piaci szegmenst korábban uraló francia cég érdekeit képviseli az új, magyar szereplővel szemben.
- Az önkormányzat hozzájárult ahhoz, hogy a régióvezető tisztifőgyógyszerész engedélyt adjon Gyulafirátóton fiókgyógyszertár létesítésére. A rátóti gyógyszertárat eddig üzemeltető cég felmondta bérleti szerződését az önkormányzattal, a helyére új üzemeltető érkezik, így a városrész nem marad patika nélkül.