Felföldi Gábor, az intézmény kulturális referense szerint mindenhol fontos a megemlékezés, de az Egyetemen kiváltképp, hiszen az '56-os veszprémi események fontos kiindulópontja az akkori Veszprémi Vegyipari Egyetem volt. Az Egyetem számára tehát rendkívül fontos az '56-os forradalom, ahogy a forradalom számára is fontos volt az Egyetem.
Ahogy a történelmi események helyszínéül szolgáló épületekben megemlékeztünk, úgy vált világosság az intézmény jelentősége, forradalmi tekintetben. A mai "A" épület nagy előadótermében alakult meg a Veszprém Megyei Nemzeti Forradalmi Tanács, melynek első vezetője Benedek Pál, egyetemi docens lett volna, aki végül nem vállalta ezt a szerepet. Későbbi visszaemlékezéseiben kiderül, így is menedzselte az '56-os eseményeket, méghozzá Nemecz Ernővel együtt.
A főhajtás Brusznyai Árpád táblája előtt is magától értetődő, aki a forradalom mártírja lett. Talán kevesebb szó esik Lóránd Imre újságíróról, akit 1956. október 26-án a Veszprém Megyei Nemzeti Forradalmi Tanács elnökévé választottak, mely funkciót október 31-ig töltötte be. 1957 októberében a Brusznyai Árpád és társai ellen lefolytatott perben hatévi börtönbüntetésre ítélték, 1960-ban amnesztiával szabadult.
Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora ünnepi beszédében elmondta, az október 23-ai nap a magyar szabadságvágy fellángolásának a napja. Ezt az időszakot a szovjet megszállás egyenes következményének szokás hívni, noha '56 eszméje ma már közel harmad évszázada újból a nemzeti emlékezet része, de talán a kellő időtávlat híján még nem tudott elégéé átkristályosodni.
Sokaknak még ma is élő emlék, másoknak a családi legendárium része, és megint másoknak már „csak” történelem. Bárhonnan is tekintünk az '56-os eseményekre, az emlékezés örök lángja mindig eszünkbe juttatja majd, hogy mitől nemzeti ünnep a huszonharmadika.
A megemlékezésen Gelencsér András rektor, és Varga Ákos a Hallgatói Önkormányzat elnöke helyezték el az emlékezés koszorúit. Az utolsó helyszínen, a "B" épület folyosóján elhelyezett tábla előtt is lerótták tiszteletüket, ahol a Szabad Veszprém Rádió emlékét őrzik, mely rádió 10 napon keresztül tudósított a forradalom eseményeiről.