Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Szoboszlai élete eddigi legfontosabb meccsének tartja a pótselejtezőt

2020. november 5. 21:55 // Forrás: MTI
Szoboszlai Dominik, a Salzburg magyar válogatott labdarúgója szerint élete eddigi legfontosabb mérkőzése lesz jövő csütörtökön az Izland elleni Európa-bajnoki pótselejtező. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

"Nagyon készülök. Életem meccse lesz annak ellenére, hogy már játszottam a Liverpoollal és a Bayernnel a Bajnokok Ligájában" - jelentette ki az M1 aktuális csatornának a Salzburg támadó középpályása, aki arról is beszélt, hogy a klubjánál pénteken lesz az utolsó tesztelés a válogatott szünet előtt, annak vasárnapra lesz eredménye, s akkor tud csatlakozni a nemzeti együttes keretéhez, ha addig ő és minden társa is negatív eredményt produkál, különben ismét karantén vár az egész csapatra.    

Szoboszlai arra utalt, hogy az októberi három válogatott találkozót azért kellett kihagynia, mert pozitív koronavírustesztek miatt az egész klubcsapata, így ő is karanténba került, azaz nem tudott hazautazni.    

A 20 éves futballista beszélt a BL csoportkörének első három fordulójáról is, amelyben eddig egy pontot gyűjtött az osztrák bajnok.    

"Nem mondom, hogy a második hely a cél, de mindent megteszünk érte. Ha nem is jön össze, akkor mindenképpen legalább harmadikként akarunk zárni" - mondta Szoboszlai.    

A tízszeres válogatott játékos a keddi, címvédő Bayern München elleni találkozóról úgy vélekedett, hogy a 79. percig egyenrangú partnerei voltak a bajoroknak, ugyanis megvoltak a lehetőségeik 2-2-nél, azok kimaradtak, az ellenfél pedig betalált.    

"Ilyen a futball. A harmadik góltól úgymond megrogytunk. Az utolsó percekre elfáradtunk, a Bayern pedig nem az a csapat, amely visszaáll, így utána annyit rúgtak, amennyit tudtak" - értékelte a 6-2-re elvesztett találkozót Szoboszlai, aki az eredmény ellenére elégedett volt csapata játékával.    

Úgy vélte, a salzburgiak az egyik legerősebb csoportba kerültek, a másik két riválissal szemben ugyan fordítani tudtak, de saját hibájukból nem sikerült nyerniük. Az Atlético Madrid 3-2-re múlta felül az osztrák együttest, amely a Lokomotiv Moszkvával 2-2-es döntetlent játszott.

vehir.hu
további cikkek
Hazaviszik a Zöld Bakancsot: három évtized után kerülhet haza az Everest egyik eltűnt hegymászója ország-világ Hazaviszik a Zöld Bakancsot: három évtized után kerülhet haza az Everest egyik eltűnt hegymászója Harminc éve fekszik egy hegymászó holtteste a Mount Everest északi oldalán, mintegy 8500 méteres magasságban. A világon „Green Boots”, vagyis „Zöld Bakancs” néven vált ismertté. A testet egy szikla közelében találták meg, a zöld színű hegymászóbakancs pedig évtizedeken át szinte komor útjelzőként szolgált a csúcs felé tartóknak. tegnap 11:59 Los Angeles 2028: Kós magabiztosan, Milák szűken vezet félúton úszás Los Angeles 2028: Kós magabiztosan, Milák szűken vezet félúton Érdekes összehasonlítást készített a világ úszással foglalkozó vezető szakportálja, a swimswam, amely mások mellett már a párizsi Európa-bajnokságon, illetve a csendes-óceáni térség bajnokságán született eredményeket is figyelembe véve megvizsgálta, milyen különbségek alakultak ki az elmúlt két évben a legjobbak között - ez alapján Kós Hubert magabiztosan, Milák Kristóf szűken vezet legerősebb számában az olimpiáig tartó út felénél. 2026. augusztus 24. 13:50 Atlétikai Világdöntő: hat egyéni induló és két vegyes váltó képviseli a magyar színeket atlétika Atlétikai Világdöntő: hat egyéni induló és két vegyes váltó képviseli a magyar színeket Egyéniben hat versenyzőnek, illetve a 4x100-as és a 4x400 méteres vegyes váltónak szurkolhatnak a magyar nézők szeptember 11-13-án a Zsivotzky Gyula Nemzeti Atlétikai Központban első alkalommal sorra kerülő atlétikai Világdöntőn. 2026. augusztus 24. 13:37

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.