2021. április 19.
//
Emma névnap

Remek második félidő, győzelem Dániában

Taktikus játékkal és remek egyéni teljesítményeket felvonultatva a szünet után hengerelt a dán bajnok Aalborg vendégeként a Telekom Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szerdai csoportmérkőzésén.

Három hét szünet után folytatódtak a csoportküzdelmek a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A B-jelű csoportban négy győzelemmel és egy döntetlennel második helyen álló Veszprém szerda este a szintén négy sikerrel rajtoló, majd két fiaskót is elszenvedő, így a harmadik helyre csúszó Aalborg gárdájánál vendégszerepelt.

A bakonyiak mindössze tizenhárom játékossal utaztak el Dániába. A közelmúltban pozitív koronavírustesztet produkáló Jorge Maqueda, Blaz Blagotinsek, Lékai Máté, Kentin Mahé és Rodrigo Corrales mellett a sérülés után lábadozó Danyiil Siskarjov, illetve Manuel Strlek továbbra sem állhatott David Davis rendelkezésére. Omar Jahia azonban két kihagyott bajnoki után ismét ott volt a fedélzeten.

Kétszer is a hazaik szereztek vezetést a nézők előtt rendezett összecsapáson, amelyen Tönnesen mindkétszer egyenlített, aztán távoli átlövéseinek köszönhetően sorozatban hármat lőtt az Aalborg (6. perc: 5-2). Manaszkov hetesből szépített, azonban akcióból kétszer is rontott. Sandell bombájával ismét három volt közte.

Davis mester kettőt is cserélt: támadásban Nenadics váltotta Borozant, a védelemben pedig Ligetvári állt be Tönnesen helyére. Marguc és Lauge góljaival ugyan feljött mínusz kettőre a Telekom, de továbbra sem sikerült feltörnie a dánok masszív védelmét. A játékrész derekánál már öt volt közte, 11-6-nál időt is kért David Davis, aki Jahiát is beküldte, Ligetvári pedig a balszélen tűnt fel.

Cupara parádés teljesítmény nyújtott a dán bajnok ellen (archív fotó)Cupara parádés teljesítmény nyújtott a dán bajnok ellen (archív fotó)

Az egyiptomi jobbátlövő vezetésével – emberhátrányban – meg is kezdte a felzárkózást a Veszprém, amely feljavuló védekezésének köszönhetően négyet lőtt sorozatban. Nilsson is betalált, aki a 800. gólját jegyezte Veszprém-mezben. Marguc találata után, 12-11-nél Cupara védett, a Veszprém roboghatott az egálért, de Aggefors is hárított. Ismét az északiak kaptak lendületre, akik hármat dobtak zsinórban.

Jahia kíméletlenül bevágta a heteseket, s Nenadics is betalált (15-13). A hajrában két-három gól között ingadozott a különbség. A rutinos Mollgaard harmadszor is megvillant, a mieinknél pedig Jahia vállalta magára a vezérszerepet, utóbbi állította be a 18-16-os félidei állást.

Nenadics főszereplésével két perc alatt ledolgozta hátrányát a magyar bajnok a második felvonás elején, sőt, Tönnesen a vezetést is megszerezte. Nenadics extázisban folytatta a játékot, a szerb játékmester öt perc után már három sikeres átlövésnél járt (36. perc: 19-21).

Mollgaard lökete beakadt, az egyenlítésért is támadott a vendéglátó, Cupara azonban hetest és ziccert védett. Nilsson tarthatatlannak bizonyult, Manaszkov biztos kézzel értékesítette a hetest, a meccs kétharmadnál már három volt közte (20-23).

Stefan Madsen időt kért, de csapatán ez sem segített. Lauge és Nenadics vezényletével még egy lapáttal rátett a Telekom, amely négyre növelte fórját. Az utolsó szalmaszálba kapaszkodva ekkor hét a hat elleni játékra váltott az Aalborg, amely visszajött mínusz egyre (49. perc: 24-25). Nilsson hatperces vendég gólcsendet tört meg, majd Cupara újabb parádés hárítása után Jahia nyugtatta meg a kedélyeket.

Nyolccal a lefújás előtt Mollgaard próbálta meccsben tartani együttesét, ám Cupara bravúrt bravúrra halmozott, társai pedig négyszer is betaláltak válasz nélkül (56. perc: 25-31). A hajrára így eldőlt a két pont sorsa. A Veszprém már héttel is vezetett, a végén hattal nyert, s pillanatnyilag csoportja élére ugrott.

Egy hét múlva a bakonyi megyeszékhelyen ismét összecsap a két gárda.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 7. forduló:
Aalborg Handbold–Telekom Veszprém 27-33 (18-16)
Aalborg, 400 néző. Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura
Aalborg: Aggefors – Marcher 3, Sandell 4, Christensen 3, Claar 3, Antonsen 2, Barthold 1
Csere: Gade (kapus), Mollgaard 6, Juul 1 (1), Saugstrup 2, Jakobsen, Samuelsson 2
Vezetőedző: Stefan Madsen
Veszprém: Cupara 1 – Marguc 3, Tönnesen 3, Moraes 1, Borozan 1, Lauge 5, Manaszkov 3 (3)
Csere: Nenadics 6, Ligetvári, Nilsson 4, Jahia 6 (3)

Utolsó módosítás: tegnap 8:55
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2020/2021 1/4 2021. május 13. 20:45 Franciaország, Nantes HBC Nantes Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 6. 2021. május 4. 18:00 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 22. 2021. április 23. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 18. 2021. április 17. 17:00 Balatonfüred, Szabadidőközpont Balatonfüred Telekom Veszprém 26-31
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 23. 2021. április 14. 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Telekom Veszprém 28-39
kézilabda Férfi kézilabda Magyar Kupa, 2020/2021 döntő 2021. április 12. 19:45 Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 28-26