2021. április 15.
//
Tas, Anasztázia névnap

Erődemonstráció Köln előtt: a Veszprém szétlőtte a Kielt!

Fennállása háromszázadik Bajnokok Ligája-mérkőzésén szenzációs, nyolcgólos győzelmet aratott a német bajnok THW Kiel vendéglátójaként a Telekom Veszprém a sorozat szerda esti csúcsrangadóján.

Háromszázadik mérkőzésére készült szerda este a Bajnokok Ligájában (korábbi nevén BEK-ben) a veszprémi kézilabdacsapat. A különleges jubileumhoz pedig rangos ellenfél dukált, jelesül a háromszoros BL-győztes (2007, 2010 és 2012), huszonegyszeres német bajnok THW Kiel.

A B csoport második helyén álló Telekom minden erejével azon igyekezett, hogy feledtesse a dán Aalborg elleni múlt heti hazai botlását (30-32), s tapadjon az éllovas Barcelonára. Míg a vendég Kiel – amely a katalánoktól elszenvedett kettős vereségével a nyolcas negyedik helyére csúszott – az utolsó szalmaszálba kapaszkodott a második helyért zajló versenyfutásban.

Mint ismert, a magyar és a német rekordbajnok másfél hónappal ezelőtt már összecsapott Németországban, ahol 31-31-es döntetlen született. Ráadásul december 28-án, Kölnben ismét találkozik a két gigász, méghozzá a 2019/2020-as BL-idény májusról elhalasztott elődöntőjében.

Jó hír, hogy bővültek David Davis lehetőségei az egy héttel ezelőtti meccshez képest, hiszen a két balszélső, Manuel Strlek és Dejan Manaszkov mellett a kapus Rodrigo Corrales is visszatérhetett. Így viszont Székely Márton kimaradt a tizenhatos keretből, ahogyan a továbbra is sérült Danyiil Siskarjov, illetve a koronavírus-fertőzés után lábadozó Lékai Máté és Jorge Maqueda is.

Meglepetésre Quenstedt kezdett a vendég kapuban, de a zárt kapus mérkőzés eleje nem a portásokról, s nem is a védekezésekről szólt. Bár az első hazai akciót kivédekezték a vendégek, a folytatásban szinte minden támadásból gól született. Cupara az 5. percben mutatta be az első védést, Borozan gólra váltotta az ellentámadást, 4-3-nál vezetett először a Veszprém.

A mieinknél Nenadics, a túloldalon Reinkind villogott, a játékrész harmadához érve is egált mutatott az eredményjelző (6-6). Cupara újabb hárításának, valamint Jahia és Nenadics bombáinak köszönhetően először alakult ki kétgólos különbség a rangadón. Sőt, Mahé háromra is növelhette volna együttese fórját, de Quenstedt megfogta a ziccert. Wiencek és Ekberg aztán pillanatok alatt egyenlített (14. perc: 9-9).

Magas színvonalú játék és hatalmas iram jellemezte a derbit, amelyen továbbra is fej-fej mellett haladtak a felek. Zarabec révén fordítottak a „zebrák”, amire Nenadics két, Jahia pedig egy bombával felelt (19. perc: 14-12).

Az utolsó tíz perchez érkezve a kapusok és a hátsó alakzatok is bizonyították kvalitásukat – a mieinknél Ligetvári és Borzan többször is szépen sáncolt –, így több mint négy percig érintetlenek maradtak a hálók. A gólcsendet Ekberg törte meg hetesből öttel a szünet előtt (15-15). Borozan főszereplésével kétszer is ellépett kettővel a hajrában a Telekom, ám Quenstedt remeklésének köszönhetően végül egalizált a THW (19-19).

A szünet után már Corrales őrizte a bakonyi ketrecet, aki rögtön egy védéssel mutatkozott be. Hárított Quenstedt is, Duvnjak és Sagosen pedig a hálóba lőtt. A horvát és a norvég tüzér kiválóan szállt be a pihenő után, a 36. minutumban is kettővel vezettek az északnémetek (23-25).

A Davis-csapat magas hőfokon égett, s rendkívül gyorsan ledolgozta hátrányát. Corrales elkapta a fonalat, bravúrt bravúrra halmozott, elöl pedig Nenadics vette vállára az övéit. A szerb játékmester szebbnél szebb gólokkal demoralizálta a vendégeket (44. perc: 28-26).

A meccs háromnegyedénél időt kért Davis mester, csapat pedig 3-0-s sorozatot produkált, tízzel a vége előtt így már öt volt közte (33-28). Filip Jicha is magához hívta az övéit, de a rendkívül ingerült intelmei sem vezettek eredményre, Borozan és Nilsson parádéjával tovább nyílt az olló.

A végjátékhoz érve már csak a különbség mértéke lehet kérdéses. Egyedüli aggodalomra Lauge térdsérülése adott okot, a dán világbajnokot társai segítették le a pályáról.

A hajrára teljesen szétesett a Bundesliga listavezetője, amiben Corral oroszlánrészt vállalt, öttel a lefújás előtt így már kilenc volt közte (39-30). A Jicha-csapat a végén valamelyest kozmetikázni tudta az eredményt, de így sem kerülte el a nagyarányú vereséget (41-33).

A Veszprém hatalmas lépést tett a csoport első két helyének egyikéért.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 9. forduló:
Telekom Veszprém–THW Kiel 41-33 (19-19)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok)
Veszprém: Cupara – Marguc 4, Jahia 6 (2), Nenadics 10, Nilsson 7, Borozan 7, Mahé 5
Csere: Corrales (kapus), Blagotinsek, Lauge 1, Ligetvári, Strlek 1, Moraes
Vezetőedző: David Davis
Kiel: Quenstedt – Ekberg 7 (2), Reinkind 4, Pekeler 2, Horák 1, Duvnjak 6, Dahmke 1
Csere: Sagosen 4, Zarabec 1, Wiencek 2, Weinhold 5, Ehrig, M. Landin 1, Sunnefeldt

Utolsó módosítás: tegnap 21:07
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 6. 2021. május 4. 18:00 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 22. 2021. április 23. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 18. 2021. április 17. 17:00 Balatonfüred, Szabadidőközpont Balatonfüred Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 23. tegnap 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Telekom Veszprém 28-39
kézilabda Férfi kézilabda Magyar Kupa, 2020/2021 döntő 2021. április 12. 19:45 Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 28-26
kézilabda Férfi kézilabda Magyar Kupa, 2020/2021 1/2 2021. április 11. 18:00 Szigetszentmikós, Városi Sportcsarnok Telekom Veszprém Balatonfüred 43-26