November hónapban került volna sor a Digitális Közösségi Alkotóműhely ünnepélyes megnyitójára a Veszprémi Szakképzési Centrum Jendrassik-Venesz Technikumban, amely a koronavírus terjedése miatt elmaradt.
Az alkotóműhely kialakításához a GINOP-6.2.3-17-2017-00001 számú pályázat biztosította az 51 368 423 Ft-ot, amely magába foglalta az építési beruházás és az eszközbeszerzés költségeit is.
A Digitális Közösségi Alkotóműhely olyan nyitott közösségi tér, ahol számos alkotótechnológia megjelenik, egymással kombinálható módon: elektronika, 3D nyomtatás, robotépítés, lézervágás, CNC megmunkálás, varrás, fa- és fémmegmunkálás. A tanulók eben a műhelyben elsajátíthatják a digitális technológia alapjait az informatika, a gépészet és az elektronika területén.
A jövőben a műhely keretei között szeretnénk biztosítani az élményalapú pályatanácsadás lehetőségeit, hiszen ez az alkotótér alkalmas arra, hogy az általános iskolák 6-8. évfolyamos tanulói egész napos élményszerű pályaorientációban vegyenek részt. Szakköröket is szervezünk majd a pályaválasztás előtt álló diákoknak, hogy az egyes szakterületeket megismerjék. Egy LEGO robotprogramozó, elektronikai vagy gasztronómiai szakkör a szakmával való ismerkedés mellett erős kötődést is kialakíthat az iskolával vagy egy pedagógussal kapcsolatban is.
A Digitális Közösségi Alkotóműhely nyitva tartását a vészhelyzetet követően úgy szervezzük meg, hogy nyitott és könnyen elérhető legyen az intézményen belüli és az intézményen kívülről érkező tanulók számára, tanórai és tanórán kívüli foglalkozások, szakkörök és versenyek megvalósítására, tanulócsoportok foglalkoztatására.
A projekt és az alkotóműhely elsődleges célkitűzésként segíti a pályaorientációs tevékenységet, és várhatóan segítségével csökkenthető a tanulók lemorzsolódása is. Emellett lehetőség nyílik egy új típusú tehetséggondozásra is.