//
Tas, Anasztázia névnap

Győzelemmel búcsúztatta az évet a VLS

2020. december 9. 18:43
A Practical VLS a rutinos Nagy Richárd duplájával magabiztos győzelmet aratott a vendég Érd felett az NB III-as labdarúgó-bajnokság tizenhatodik fordulójából elhalasztott idei utolsó összecsapáson.

Szerdán délután idei utolsó erőfelmérőjére készült a harmadosztály nyugati csoportjában jeleskedő Practical VLS. A bakonyiak a tizenhatodik körből elhalasztott Érd elleni mérkőzésüket pótolták hazai környezetben.

Pető Tamás sérülés miatt továbbra sem számíthatott Krebsz és Major játékára. A tabellán elfoglalt helyezéseket szemügyre véve izgalmas derbire volt kilátás: míg a házigazda Veszprém a hatodik helyről, a vendég Érd a negyedik helyről várta a találkozót.

A huszonkettedik percben Nagy Richárd révén magához is ragadta a vezetést a VLS: a rutinos játékos könnyűszerrel értékesítette a jogosan megítélt büntetőt. Több gól pedig nem esett az első játékrészben, így 1-0-s hazai vezetéssel vonultak pihenőre a felek.

A szünet után továbbra is a Pető-csapat irányította a mérkőzést, támadásban több lehetőséget is kialakítottak Vass Szilárdék, de az újabb VLS-gól ismét csak tizenegyesből született: Nagy Richárd ez alkalommal sem hibázott (53. perc: 2-0).

Az érdieknek a folytatásban sem sikerült feltörniük a Practical védőfalát, így idei utolsó rangadóján fontos győzelmet aratott a Veszprém, amelynek így még maradt esélye arra is, hogy az őszi szezonban a húszcsapatos bajnokság negyedik helyén végezzen.

Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 16. forduló:
Practical VLS–Érdi VSE 2-0 (1-0)
Veszprém, Városi Stadion, zárt kapuk. Vezette: Kubicsek (Jakab, Mózsa)
VLS: Deczki – Dobsa, Gulyás, Gálfi, Kovács D., Molnár B., Nagy R., Rédling, Vass, Somogyi, Babos. Vezetőedző: Pető Tamás.
Érd: Kertész – Varga T., Pintér, Csala, Kócsa, Kalmár, Csiszár, Popov, Kertész B., Farkas, Bozsoki. Vezetőedző: Limperger Zsolt.

Utolsó módosítás: tegnap 19:28
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 32. 2021. április 28. 15:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Puskás Akadémia II.
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 31. 2021. április 25. 17:00 Agárd, Sportpálya Gárdony-Agárd Practical VLS
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 30. 2021. április 18. 17:00 Nagyatád, Sportcentrum Nagyatád Practical VLS
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 29. tegnap 15:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Tatabánya 1-0
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 28. 2021. április 11. 16:30 Budapest, III. Kerületi központ III. Kerület Practical VLS 3-0
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 27. 2021. április 4. 13:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Sopron 1-1