2021. augusztus 1.
//
Boglárka névnap

A BL-bronz is elúszott – a PSG legyőzte a Veszprémet

A negyedik helyen zárta a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2019/2020-as kiírását a Telekom Veszprém, amely a kölni négyes döntő keddi bronzmeccsén öt góllal kikapott a Párizs ellen.

Nagyjából tizenkilenc óra állt a Telekom Veszprém kézilabdázóinak rendelkezésére, hogy maguk mögött hagyják a THW Kiel ellen hosszabbítás után elszenvedett fájó hétfő esti vereséget, s csatába szálljanak a 2019/2020-as Bajnokok Ligája-idény bronzérméért a zárt kapus kölni Lanxess Arénában. David Davis legénységére a francia Paris Saint-Germain Handball várt, amely a másik elődöntőben öt találattal kikapott a spanyol Barcelonától.

A bakonyiak kerete nem változott az egy nappal korábbihoz képest: a sérült Rasmus Lauge és Manuel Strlek, valamint a koronavírus-fertőzésen átesett Ligetvári Patrik mellett ezúttal is Székely Márton maradt ki a tizenhatos keretből.

A PSG a bronzmérkőzésre is csak tizennégy játékost nevezett, a torna előtt ugyanis pozitív lett a sérült Nikola Karabatic helyére korábban igazolt Luc Steins koronavírustesztje, vasárnap pedig Henrik Toft Hansenről is kiderült ki, hogy fertőzött.

Fotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.huFotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.hu

Nyitott védekezéssel kezdett a PSG, melynek kapujában Genty két védéssel mutatkozott be. Moraes, Borozan és Marguc lövésével szemben viszont már tehetetlen volt a francia portás. Az első párizsi gólra több mint öt percet kellett várni: Remili mattolta Corralest. Jahia két gól után egy kétperces büntetést is begyűjtött, az emberelőnyt Hansen használta ki (9. perc: 5-3).

Mahé hetesből talált be, a négyes döntőn először hibázó Margucon viszont kifogott Genty. A másik ketrec előtt Corrales sem maradt adós a bravúrral, a spanyol klasszis Syprzak ziccerét hárította. Hansennek könnyebb dolga volt, hiszen Morros remek blokkja után az üres kapuba kellett ívelnie (16. perc: 7-4).

A játékrész második felére fordulva támadásban is elkapta a fonalat a PSG, amely Hansen kihagyott hetese ellenére is egyenlített. A veszprémieket egyre inkább elbizonytalanította a rivális nyitott védekezése. Lékai helyett immáron Mahé irányított, a balszélre Manaszkov érkezett, az északmacedón azonban rossz megoldásokkal szállt be. Konkoud és Hansen góljaival már 5-0-s szériában volt a francia bajnok. Konkoud háromra is növelhette a különbséget, de kihagyta a ziccert, Marguc keze viszont nem remegett meg – a szlovén jobbszélső révén hét perc szünet után született újabb veszprémi gól (23. perc: 8-9).

A PSG Syprzak góljainak köszönhetően őrizte előnyét, a mieinknél pedig Borozan átlövései „ültek” (26. perc: 11-12). A hajrában már nem esett veszprémi gól – Mahé büntetője kimaradt, Manaszkov a vonalra lépett ziccerben –, a túloldalon viszont Prandi a hálóba bombázott, majd Solé értékesítette a megítélt hétmétereset (11-14).

A második felvonás elején ismét Lékai kapta meg a karmesteri pálcát. Manaszkov maradt a balszélen, s be is talált, ahogyan Kristopans is feliratkozott a gólszerzők közé. Lékai vezényletével kettőre zárkózott a magyar rekordbajnok, ám Raul Gonzalez időkérése után pillanatok alatt visszaállt a négygólos differencia (39. perc: 14-18).

Marguc újabb pontos húzására hatalmas bombával felelt Prandi. Az elődöntő egyik negatív hőse, Nenadics érkezett a pályára, aki egy-egy góllal és eladott labdával mutatkozott be. A fizikálisan és mentálisan is fáradt Veszprém vele sem tudott közelebb zárkózni, folyamatosan három-négy között ingadozott a különbség. A Telekom vezére Lékai volt, aki egymás után lőtte góljait, sajnos azonban támadásban nem akadt méltó társa a csapatkapitánynak (46. perc: 19-22).

Maqueda emberhátrányban szépített egy gyors ellentámadás végén, de villámgyorsan visszaállt a négygólos különbség. Sőt, tízzel a vége előtt már öt volt közte, David Davis magához is rendelte az övéit (21-26). Cupara nagyszerű teljesítménnyel szállt be, többször is védeni tudott, s Solé hetesét is megfogta. Nenadics viszont bevágta, majd Marguc lövése tartotta életben a halvány reményeket. Mindez gyorsan szertefoszlott, miután Remili és Hansen is megzörgette a hálót. A végjátékban a Remili, a mieinknél pedig Lékai villogott, utóbbi állította be a 26-31-es végeredményt.

A Telekom a negyedik helyen zárta a 2019/2020-as BL-idényt, a PSG-é a bronzérem.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája (2019/2020), bronzmérkőzés:
Telekom Veszprém–Paris Saint-Germain Handball 26-31 (11-14)
Köln, Lanxess Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak)
Veszprém: Corrales – Marguc 4, Jahia 1, Lékai 9, Moraes 1, Borozan 3, Mahé 2 (1)
Csere: Cupara (kapus), Blagotinsek, Maqueda 1, Nilsson, Manaszkov 2, Nenadics 3 (1)
Vezetőedző: David Davis
PSG: Genty – Remili 6, Kristopans 3, Konkoud 2, L. Karabatic 2, Grebille 1, Prandi 5
Csere: Morros, M. Hansen 5, Syprzak 3, Solé 2 (1), Nahi 2
Vezetőedző: Raul Gonzalez
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/1

Így látta a Veszprém legjobbja

Jól kezdtük a mérkőzést, de utána sajnos kihagytuk a helyzeteinket, és ez megbosszulta magát, a PSG átvette a vezetést. A második félidőben végig rohantunk az eredmény után, ellenfelünk szinte minden támadását góllal fejezte be, mi viszont hibáztunk, ezért tovább nőtt a különbség. Szerettünk volna legalább ma nyerni, de ez sem jött össze, borzalmasan csalódott vagyok. A tegnap történtek után bármi lett volna a mai eredmény, azt mondom, hogy csalódás volt ez a torna, így pedig, ha lehet még fokozni, még nagyobb csalódás. A tanulság: ha év közben jól játszunk, akkor Kölnben is ugyanúgy kell játszanunk. Olyan higgadtan, olyan okosan, olyan precízen, ugyanolyan elánnal. Ez tegnap és ma sem sikerült

– idézte az MTI Lékai Mátét, a Veszprém csapatkapitányát, aki a az M1 aktuális csatornának nyilatkozott.

kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 2. 2021. június 5. 18:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 36-37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 1. 2021. június 2. 19:00 Szeged, Városi Sportcsarnok Mol-Pick Szeged Telekom Veszprém 31-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 26. 2021. május 26. 19:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Tatabánya 34-25