//
Ármin névnap

Fordított és nyert a VESC

2021. január 31. 11:42
A VESC női röplabdacsapatának kétszettes hátrány után egyenlítenie, majd megnyernie is sikerült az érdi Delta elleni hazai derbijét az NB II szombati játéknapján.

Hazai megmérettetés várt szombaton városunk másodosztályban szereplő női röplabdacsapatársa. A Szokolikné Kalmár Judit vezette VESC az ötödik fordulóban a Delta csapatát látta vendégül az Egyetemi Tornacsarnok zárt kapui mögött.

Izgalmas meccsen nyert a VESC (archív fotó)Izgalmas meccsen nyert a VESC (archív fotó)

Nem kezdődött jól az összecsapás a hazaik számára: az első után (20-25) a második szettet (13-25) is behúzták a vendégek. A bakonyi hölgyek ezt követően viszont feltámadtak: sorozatban három szettet nyerve végül a mérkőzést is behúzták parádéval (3-2).

Női röplabda NB II nyugati A csoport, 5. forduló:
VESC–Deltra RSE 3-2 (20-25, 13-25, 25-23, 25-13, 15-5)
 Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok, zárt kapuk mögött.

Így értékeltek a hazaik

Szokolikné Kalmár Judit vezetőedző: – Nagyon leblokolltak a találkozó elején a lányok. Próbáltam variálni a formációkkal, de nem volt egyszerű dolgom, úgy éreztem, ebből a gödőrből nincs kiút. Az utolsó formációnk azonban meghozta a gyümölcsét: meccsben tudtunk maradni. Fej-fej melletti küzdelem következett, koncentráltságunk végül győzelmet eredményezett.

Májusi Dóra: – Sajnos döcőgösre sikeredett részünkről az első két szett, kapkodtunk, kevésbé voltunk koncentráltak. Amikor azonban elérkezett a harmadik szett, tudtuk, már nem hibázhatunk. Odafigyeltünk, elkezdtünk nyugodtan játszani, amelynek köszönhetően a végén fordítanunk is sikerült.

röplabda Női röplabda NB II döntő, 2020/2021 2. 2021. május 8. 19:00 Budapest, Honvéd Csarnok Kispest SE VESC 3-1
röplabda Női röplabda NB II döntő, 2020/2021 1. 2021. május 2. 16:00 Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok VESC Kispest SE 0-3
röplabda Női röplabda NB II Nyugat rájátszás, 2020/2021 1. 2021. április 16. 19:00 Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok VESC SZoESE 3-0