Zsolt, Leó névnap

Ismét elmarad a Szeged-Flensburg BL-mérkőzés

2021. február 28. 11:52
MTI
Koronavírusos eset miatt elmarad a MOL-Pick Szeged és a német Flensburg-Handewitt vasárnap (ma) délutánra tervezett mérkőzése a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében.

A magyar klub honlapjának beszámolója szerint a stáb egyik tagjának lett pozitív a koronavírustesztje. A MOL-Pick Szeged Zrt. igazgatóságának elnöke, Szűcs Ernő Péter a Sport TV Harmadik Félidő című műsorában elárulta, hogy a vezetőedzőnek, Juan Carlos Pastornak a Covid-tesztje lett pozitív, és a mesternek nincsenek tünetei.

Bár a csapat és a stáb minden más tagjának tesztje negatív, az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) azonnali döntést hozott, és törölte - vagyis nem elhalasztotta - a mérkőzést. A győzelemért járó két pontot az EHF döntése értelmében a vétlen csapat, tehát a Flensburg kapta 10-0-s gólkülönbséggel.

A mérkőzést eredetileg október 29-én rendezték volna, de koronavírusos esetek miatt a Szeged kérésére akkor is el kellett halasztani. Az egyelőre hat győzelemmel és hét vereséggel az A csoport negyedik helyén álló szegediek jövő csütörtökön a Paris Saint-Germain otthonában zárják a BL csoportkörét.

A Veszprém jövő szerdán a HBC Nantes elleni, hazai mérkőzéssel zárja a csoportkört, és mivel biztosan második lesz, az A csoport hetedik helyezettjével találkozik a nyolcaddöntőben.

Csoportállások:

A csoport: 1. Lomza Vive Kielce (lengyel) 19 pont/13 mérkőzés (414-383), 2. Flensburg-Handewitt (német) 19/13 (310-308), 3. Paris Saint-Germain (francia) 15/12, 4. MOL-Pick Szeged 12/13, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 11/12, 6. FC Porto (portugál) 10/12, 7. Vardar Szkopje (északmacedón) 9/13, 8. Elverum HB (norvég) 5/12

B csoport: 1. Barcelona (spanyol) 26 pont/13 mérkőzés, 2. Telekom Veszprém 19/13, 3. Aalborg HB (dán) 14/13 (397-401), 4. Motor Zaporizzsja (ukrán) 14/13 (355-369), 5. THW Kiel (német) 12/12, 6. HBC Nantes 11/13, 7. RK Celje PL (szlovén) 6/12, 8. PPD Zagreb (horvát) 0/13