2021. augusztus 2.
//
Lehel névnap

Nagyot küzdött a Fradi „csikócsapata”, de a Telekom továbbjutása nem volt kérdéses

A Telekom Veszprém bejutott a férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjébe, miután 42-30-ra legyőzte a tíz emberrel – zömében utánpótlás-játékosokkal – felálló vendég Ferencváros gárdáját a szerdai negyeddöntőben.

Látótávolságon belülre került az idény első megnyerhető trófeája a Telekom Veszprém kézilabdacsapata számára – a Magyar Kupában szerda este már a négyes döntőbe jutásért mérkőztek az állva maradt együttesek.

A 27-szeres MK-győztes bakonyiak abban az esetben is toronymagas esélyesként várták volna a Ferencváros elleni egymeccses párharcot, hogyhogy a fővárosiak a legerősebb összeállításukban állnak ki. A koronavírus-járvány azonban az FTC-t sem kímélte, amely ifjúsági csapatával – köztük egyetlen kapussal és csak kilenc mezőnyjátékossal – érkezett a bakonyi megyeszékhelyre a felnőtt válogatott Nagy Bencével kiegészülve.

Fotók: Baumann BélaFotók: Baumann Béla

David Davis vezetőedző így több játékosát is pihentette. A sérülés utáni rehabilitációját végző Rasmus Lauge mellett Rodrigo Corrales, Gasper Marguc, Jorge Maqueda, Vuko Borozan, Petar Nenadics és Rogerio Moraes is kihagyta a találkozót. Ott volt viszont a keretben az utánpótláscsapat kapusa Palasics Kristóf, a jobbszélső Dörnyei Borisz, a jobbátlövő Ilics Zorán és az irányító Lukács Péter is.

Fiatalos lendülettel, mindenféle megilletődöttség nélkül kezdtek a vendégek, akik Prainer főszereplésével kétszer is kétgólos vezetésre tettek szert (6. perc: 3-5). A nyitott védekezéssel előrukkoló veszprémiek álmosan rajtoltak, a 9. percben mutatott először hazai előnyt az eredményjelző (7-6).

Bódy újabb védéseinek és Imre góljainak köszönhetően ekkor még fordított a Fradi, a hatalmas fizikai fölényben lévő Telekom aztán megrázta magát és 5-0-s szériát produkált. A félidő derekánál, 12-8-nál időt is kért Kiss György.

Tévedett azonban, aki azt gondolta, hogy innentől lemossa a pályáról ellenfelét a magyar gigász. Bár David Davis szinte a teljes kezdőcsapatát lecserélte, Nagy Bence vezényletével tartani tudta a különbséget az egyetlen cserével operáló FTC (23. perc: 17-13). A hazaiak továbbra is szellősen védekeztek, Prainer góljával néggyel a szünet előtt is csak négy volt közte. A játékrész utolsó három gólját aztán a mieink szerezték, akik így plusz héttel vonulhattak a pihenőre (22-15).

Tovább nyílt az olló a második felvonás elején, a 35. percben Siskarjov révén már 26-17 volt az állás. A Davis-csapat üldözte a kétszámjegyű különbséget, de a szívósan és rokonszenvesen küzdő vendégek továbbra sem adták olcsón a bőrüket. Olyannyira nem, hogy Szabados – aki a labdarúgólegenda Albert Flórián unokája – duplájával visszajöttek mínusz hétre (27-20).

Blagotinsek 41. percben szerzett találatával vezetett először tízzel a házigazda, de azonnal kettővel feleltek a kilencedik kerületiek (42. perc: 31-23). Egy pillanatra sem adták fel, a folytatásban is nagy elánnal harcoltak Kiss György fiataljai, akik jókora meglepetésre igencsak tisztes különbséggel fordultak az utolsó tíz percre (35-27).

A hajrában David Davis is pályára küldte fiataljait – Dörnyei és Ilics gólokkal, Palasics pedig védésekkel hálálta meg edzője bizalmát. A vendégek a végére elfáradták, de a produkciójukra feltétlenül büszkék lehetnek. Kiváltképp arra, hogy harminc lőtt gólig jutottak a regnáló BL-ezüstérmes ellen (42-30).

Ezzel egy időben fantasztikus sikert aratott Csurgón a VKKFT, így két veszprémi csapat is ott lesz az április 10-11-ei négyes döntőben, melynek helyszíne egyelőre nem ismert. Az elődöntő sorsolására jövő hétfőn kerül sor.