A lap első harmadában a kerámiatárgyak dominálnak. Palágyi Sylvia a balatonfüredi római kori sírokban talált boroskancsókkal indítja a sort, amit aztán Herth Viktória írása követ az 1960-as évek kerámiatárgyairól, melyeket Hittig Gusztáv 2015 nyarán adományozott a Művészetek Házának. A Pannon Egyetem jogarára tett rövid kitérőt követően az idén nyolcvan esztendős porcelántervező, Horváth László életével és munkásságával ismerkedhetünk meg, majd Tamás Ákos művészetéről ír Praznovszky Mihály.
A lapszám címlapján egy több mint kilencszáz évesnek gondolt dokumentum látható: a veszprémi Szent Mihály-egyház birtokainak és jobbágyainak első fennmaradt összeírása egy Szent László király által kiadott, 1082-re datált oklevélben. Az irat azonban – mint az Karlinszky Balázs írásából kiderül – nem az, aminek első ránézésre mutatja magát.
A lapban továbbá olyan kütyükről is olvashatunk, mint a Laczkó Dezső Múzeum iparművészeti gyűjteményében őrzött barokk kukucskálódoboz vagy a szintén a múzeum gyűjteményében található kandallóóra, egy úgynevezett Napóleon-óra, amely az első császárság empire stílusában készült igényes kivitelezésben. Bepillanthatunk Padányi Biró Márton könyvtárszobájába és közelebbről is szemügyvre vehetjük a megyei levéltár 1782-ben készült nagyszekrényét.
A lap a járványhelyzet miatt ezúttal online érhető el.