Nyolc bajnoki arany és öt Eb-kvóta a Cenrum SE szumósainál

2021. május 16. 21:06
Kiválóan szerepelt az Érden megrendezett versenysorozaton a Centrum SE kilenc fős szumócsapata, amely a kimondottan erős mezőny ellenére is tizenhét érmet szerzett.

A közelmúltban Érden megrendezett rangos seregszemlén három korosztály az országos bajnoki címekért küzdött, három korosztály számára pedig az Eb-kvalifikáció volt a tét, így minden egyesület a legjobb versenyzőit küldte hadba. Az U14, U16, U18 korosztályok számára a lengyelországi Krotoszynban rendezik meg az idei kontinensviadalt, míg az U21, U23 és felnőtt korosztályok az oroszországi Kazanyba utaznak.

Mind Kazany, mind Krotoszyn a régiója szumóközpontjának számít, tehát jó ellenfelekre és profin megrendezett versenyekre számítunk, ezért nagy hangsúlyt helyezünk mi is versenyzőink felkészítésére

– mondta el Janku Ferenc edző.

Fotó: Centrum SEFotó: Centrum SE

Nagy örömömre szolgált, hogy a hétvégi versenyen látványos és magas színvonalú küzdelmeket mutattak be versenyzőink, amelyet Ancsin László, a Szumó Szakszövetség elnöke és Szakály László nemzetközi főbíró is méltatott. Két versenyzőnk volt, aki csak a saját korcsoportjában indult. A többiek legalább kettőben, és volt olyan sportolónk, aki négyben is. Barnóczki Boldizsár U18-as korosztályú, itt hozta a kötelezőt és megszerezte a bajnoki címet. Elindult U21-ben is, ott második lett, felnőttben pedig harmadik. Ezután bevállalta a sportág királykategóriájának számító opent is, ott szintén a harmadik helyen zárt.

A veszprémi csapat összesen nyolc arany-, öt ezüst-, négy bronzérmet és egy ötödik helyezést szerzett. Az Európa-bajnokságra sikeresen kvalifikálta magát Laczkó Benedek, Barnóczki Boldizsár, Márkus Roland, Jámbor Kristóf és Jámbor Levente. Továbbá a tavalyi – pandémia miatt – tört évi és idei helyezések alapján egy újabb válogató viadal sikerében reménykedhet Szalay Adrián és Kék Milán. A jelenlegi válogatott keretben tehát ez a hét fő képviseli egyesületet.

Csapatunk gőzerővel készül tovább az Eb-re és a vb-re. A „hazai” edzések mellett más csapatokkal összevont edzéseink is lesznek és itthon, illetve külföldön is szervez edzőtáborokat a Szumó Szövetség, amely segíteni fogja eredményes felkészülésünket