A beruházással Budapesten és Veszprémben együttesen 70 új, kifejezetten magas hozzáadott értékű munkahely jön létre, és több száz eddig létrehozott munkahely jövője válik biztossá.
A német tulajdonú Continental a világ valamennyi nagy autóipari gyártója számára magas minőségben állít elő a menetbiztonsági rendszerekhez kapcsolódó szenzorokat. A vállalat mostani új, high-tech beruházása a mesterséges intelligencia és a szoftverfejlesztéséhez kapcsolódik, amelyben új szenzorok és a hozzájuk kapcsolódó funkciók kifejlesztése zajlik. Mindez annak érdekében történik, hogy a kifejezetten magasan automatizált vezetés alapjai minél előbb létrejöhessenek, és ebben a magyar mérnököknek minél nagyobb szerepük lehessen – fogalmazott Szijjártó. – A Continental mostani beruházása kulcsfontosságú, ugyanis egy forradalmian új korszaka kezdődik a globális autóiparnak: az ágazat a jövőben a mesterséges intelligencián és a szoftverfejlesztésen fog alapulni.
A válság alatt Magyarországra hozott beruházások tükrében az ország a globális autóipar új korszakában is a világ éllovasai közé fog tartozni. A magyar gazdaságban a dimenzióváltás a világjárvány alatt sem állt le, hanem felgyorsult. Szijjártó Péter szerint ebben szerepe volt, hogy a kormány a segély helyett továbbra is a munkát részesítette előnyben, és olyan beruházás-támogatási programot indított, amely lehetővé tette, hogy a magyar gazdaság technológiai színvonala, a magyar gazdaság kutatás-fejlesztési tartalma magasabb legyen, mint a válságot megelőző időszakban. Mindehhez az is hozzájárul, hogy a kormány folyamatosan csökkenti a munkára rakodó adóterheket, ami segíti a magas béreket feltételező kutatás-fejlesztéshez, mesterséges intelligenciához kapcsolódó munkahelyek létrehozását. Az elmúlt másfél év példátlan kihívásaira az Európai Unióban Magyarország adta a legsikeresebb választ mind egészségügyi, mind gazdasági szempontból.
Lóránd Balázs, a Continental Automotive Hungary Kft. mesterségesintelligencia-fejlesztő központjának vezetője a vállalat jövőképéről elmondta, az utakon olyan járművek fognak közlekedni, amelyek intelligenciája már képes lesz a lehetséges baleseteket megakadályozni, így nem lesznek közúti halálesetek. Ennek a megvalósításában Magyarországnak fontos szerep jut: a veszprémi fejlesztő központjuk közlekedésbiztonsági eszközöket gyárt, a budapesti mesterséges intelligencia fejlesztési központban pedig a mesterséges intelligencia felhasználásával okos szenzorok, kamerák továbbfejlesztésére fókuszálnak. Ezek a megoldások vezetnek majd el az önvezető autók létrehozásához