Már korábban is dolgozott a környéken, hiszen Inotán forgatta a Veszetteket. Hogyan értékeli most a veszprémi jeleneteket, hogy sikerült a királynék városában eltöltött forgatási időszak?
Rengeteg segítséget kaptunk az Érsekségtől és a városvezetéstől. Gyönyörű helyen, az Óvárosban forgattunk, veszprémi statisztákkal. Az időjárást leszámítva ideális körülmények között dolgozhattunk, mert egy hatalmas korabeli díszletünk volt, ahol a húszemeletes ház irányát leszámítva, bármerre fordulhattunk a kamerával.
Egyébként milyen fázisában tart most a forgatás?
A veszprémi két nap volt az utolsó. Mivel ez egy TV film, csak rövid ideig, huszonöt napig forgattunk, gyorsan el is repült ez a pár hét.
Körülbelül mikorra várható a bemutató?
Pontos dátum még nincs, valószínűleg jövőre.
A forgatáson is láthattuk, kosztümös tévéfilmről van szó. Rögtön egyértelmű volt, hogy korhű lesz?
A mi filmünk 1910-ben játszódik. Fel sem merül, hogy mai történetet készítsünk a regényből, mert a nők helyzete rengeteget változott.
Ma már senkinek nem kell házasságban élnie ahhoz, hogy tiszteljék, nem szégyen szinglinek lenni,
így pont a könyvbeli alapkonfliktus nem állná meg a helyét.
Ön szerint miért izgalmas ma Gárdonyi Géza ezen műve? Miért lehet érdekes a huszonegyedik század emberének?
Nézőként a szerelmet mindig jó átélni, ez nem korfüggő.
Van-e olyan cél, hogy a fiatal olvasóréteghez ily módon is közelebb hozzon egy klasszikust, vagy ezzel akár egy egész korszakot?
Igen, Gárdonyi remek író, megérdemelné, hogy felkerüljön a tinik listájára, de nehéz ezt a korosztályt befolyásolni. Ha megszeretik a filmet és elolvassák a regény, hálás leszek, erőltetni úgysem lehet.
Mi az oka annak, hogy ez most tévéfilm lesz? Mi a helyzet a mozival?
Ez egy tévés pályázat volt. Utólag azt gondolom, mozifilmes pályázatra kellett volna beadnunk, mert nagyon nehéz ennyire kevés pénzből látványos kosztümös filmet csinálni, de remélem az eredmény ennek ellenére jó lesz.
Mozifilmes terveim is vannak, de a különbség a mozi és tv filmek között egyre inkább csak a költségvetésben nyilvánul meg.
A filmnézési szokásaink a rohanó életmód és a pandémia miatt is változtak, keveset járunk moziba és egyre többet nézünk filmet online felületeken.
Hogy látja, milyen a filmes szakma most hazánkban? Mire van igény, és mennyire változik az emberek igénye?
A hazai közönség mindig vevő volt a vígjátékra és a romantikus filmekre, ez szerintem nem változott, de én sosem a közönségből indulok ki, mert nem tudok úgy írni, hogy azt találgatom, vajon mi tetszik majd másoknak. Mindig azt keresem, hogy nekem mi jön be, és ha ez találkozik a közönség igényeivel, akkor a film sikeres lesz.
Milyen volt ez a viharos időszak, bármilyen módon tudott ebből pozitív dolgokat kihozni?
A pandémia alatt sok történetet fejlesztettem, szinte végig írással telt ez az időszak. Nem foglalkoztam a saját hangulatommal, inkább feladatokat adtam magamnak és remélem, ezek közül megvalósul majd néhány...