Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Átadták az észak-balatoni vasútvonal villamosított szakaszát

2021. június 19. 12:33 // Forrás: MTI
Átadták az észak-balatoni vasútvonal mintegy 24 milliárd forintból villamosított, Szabadbattyán és Balatonfüred közti szakaszát pénteken Balatonfüreden.

Az észak-balatoni vasútvonal első ütemben 55 kilométeren megújított szakaszán szombattól már villamos vontatással járhatnak a vonatok. A korszerűsített infrastruktúrának köszönhetően a korábbi székesfehérvári mozdonycsere megspórolásával akár húsz perccel csökken a menetidő Balatonfüredről Budapestre.

(MTI)(MTI)

Mosóczi László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közlekedéspolitikáért felelős államtitkára pénteken elmondta: előkészületben van az északi parton az összesen mintegy 106 kilométeres Balatonfüred - Tapolca - Keszthely és Tapolca - Ukk vonalszakaszok felújítása, villamosítása is, a kapcsolódó közbeszerzésben már beérkeztek az ajánlatok, eredményes eljárás esetén megkezdődhet a tervezés, engedélyeztetés. A távlati cél a Balaton teljes körbejárhatóságának megteremtése környezetbarát, a tájba illeszkedő vasúttal.

Az idei főszezonban a legversenyképesebb eljutást nyújtja majd a fővárosból Balatonfüredre a Kék Hullám Intercity, az utasellátó szolgáltatást kiterjesztik az északi partra, és a Szolnokon gyártott első osztályú IC+ kocsikat is forgalomba állítják nyáron a Balatonnál. A déli parton emeletes motorvonatok is járnak majd – nyilatkozta Homolya Róbert, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója.

(MTI)(MTI)

Nyul Zoltán, a NIF Zrt. beruházási vezérigazgató-helyettese beszédében a villamosítás mellett kiemelte, hogy négy település - Polgárdi, Balatonkenese, Balatonfűzfő és Alsóörs - vasútállomása is megújult. Emellett Szabadbattyánban villamos alállomás épült.

vehir.hu
további cikkek
Bombafenyegetést kapott több magyar iskola (Frissül) közélet Bombafenyegetést kapott több magyar iskola (Frissül) Bombariadó miatt ürítették ki több magyar iskolát csütörtök reggel. A fenyegetés legalább húsz intézményt érint, köztük Budapesten és vidéken is - közölte az Index csütörtök reggel. ma 9:15 Újabb késelés Németországban: egy férfit és egy két éves gyermeket ölt meg az afgán támadó közélet Újabb késelés Németországban: egy férfit és egy két éves gyermeket ölt meg az afgán támadó Két ember – egy 41 éves férfi és egy 2 éves gyermek – életét vesztette a bajorországi Aschaffenburg városának egyik parkjában elkövetett késelésben – közölte szerdán a német rendőrség. ma 9:12 Tovább tisztul Rátót határa környezetvédelem Tovább tisztul Rátót határa Nagyrészt még a rendszerváltás előtti időszakban kerültek Gyulafirátót határába azok az illegális hulladék-lerakatok, amik felszámolásában vívott harcban a VERGA Erdőgazdasági Zrt. most újabb frontot nyitott. Kormányzati támogatásból mintegy 800 köbméter, főként bontási hulladéktól tisztítják meg az amúgy természetvédelmi területet a következő időszakban. ma 12:05 A Balatoni Szövetség pártoló tagjává kíván válni a területfejlesztési miniszter közélet A Balatoni Szövetség pártoló tagjává kíván válni a területfejlesztési miniszter Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter pártoló tagság iránti kérelmet nyújtott be az önkormányzatokat tömörítő Balatoni Szövetséghez (BSZ), amit a szervezet elnöksége egyhangúlag támogatott a keddi ülésén, Alsóörsön. 2025. január 21. 18:04

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.