2021. augusztus 3.
//
Hermina névnap

Extrém körülmények fogadták a veszprémi tájfutókat

2021. június 20. 21:10
Gaschler-Gyeviki Nóra
A Veszprémi Honvéd SE tájfutói kiváló teljesítményt nyújtottak a június 12-13-án Kazáron rendezett középtávú és váltó országos bajnokságon.

A tavasszal lassan újraéledő versenyszezonban június 12-13-án Salgótarján mellett, Kazáron került sor az év első bajnoki hétvégéjére.

A középtávú és váltó országos bajnokság jellegéből adódóan az egyik legnagyobb kihívást jelentő verseny, hiszen a rövid, de technikás pályákon egyszerre kell gyorsnak és pontosnak lenni.

A Veszprémi Honvéd SE bajnoki pontszerzői - Fotó: Bálint MónikaA Veszprémi Honvéd SE bajnoki pontszerzői - Fotó: Bálint Mónika

Idén a nehézségi szintet tovább fokozta, hogy hazánk egyik legkeményebb terepén rendezték a viadalt. Egyrészt lankás, völgyekkel gyengén szabdalt domboldalak, másrészt erősen erodált, metsződésekkel és horhosokkal sűrűn átszőtt völgyrendszerek, harmadrészt pedig mesterséges külszíni kő- és szénbányák, meddőhányók jellemzik ezt a tájat. Emellett 10-20, esetenként akár 50 m magas, porladó sziklafalak, a felszínre bukkanó riolittufa vagy a derékig érő csalán, szederinda jelentett további nehézségeket.

A Veszprémi Honvéd tájfutói az extrém körülmények között is jól vették az akadályokat, a szombati egyéni selejtező és döntő, illetve a vasárnapi váltóverseny után számtalan éremmel és bajnoki ponttal térhettek haza.

Eredmények

Középtávú ob
N16: 1. Lantai Lili, 3. Ódor Laura
N21: 2. Mérő Dominika
N50: 6. Németh Zsoltné
N55: 1. Kaszásné Boa Ági
N70: 2. Komár Béláné
F14: 1. Nagy Bence
F16: 2. Bálint Gergő, 4. Barát Miklós, 6. Blaskó Benedek
F18: 2. Kovács Márk
F20: 3. Bálint Benedek
F35: 5. Tóth Attila
F40: 6. Vajda Zsolt
F45: 1. Molnár Zoltán
F55: 6. Prill László
F65: 5. Horváth Tivadar
F70: 1. Bikki Sándor, 6. Bacsó Attila
F80: 6. Vass Tibor

Váltó ob
N14: 4. Kovács Borbála, Bálint Nóra, Etlinger Zsófia, 5. Gaschler Janka, Heizer Alíz, Barát Jázmin
N16: 1. Engi Lilien, Gaschler Emma, Ódor Laura
N18: 5. Tokai-Kiss Zsófia, Szalonta Sára, Tarsoly Panka
N20: 1. Lantai Lili, Lantai Boróka, Mérő Dominika
N125: 4. Gaschler-Gyeviki Nóra, Lendvai Katalin, Széplaki Erika
N165: 3. Böröczkiné Makai Anna, Kaszásné Boa Ágnes, Németh Zsoltné
N185: 2. Wieder Ilona, Komár Béláné, Csizmadiáné Szóládi Annamária
F16: 2. Szalontai Soma, Kovács Jeromos, Barát Miklós
F18: 1. Bálint Gergő, Bálint Ádám, Kovács Márk
F20: 3. Berzsenyi Bence, Angyal Dániel, Bálint Benedek
F105: 2. Vajda Zsolt, Vajda Balázs, Molnár Zoltán
F165: 5. Domán Gábor, Prill László, Bálint Bence
F205: 2. Horváth Tivadar, Bacsó Attila, Bikki Sándor

vehir.hu