2021. augusztus 3.
//
Hermina névnap

MK: Jánossomorjára látogat a Veszprém az első fordulóban

2021. július 19. 18:13
MLSZ
Elkészült a labdarúgó Magyar Kupa első fordulójának – amelyben az NB III-as és alacsonyabb osztályú egyesületek lépnek pályára – párosítása.

A Magyar Labdarúgó-szövetség hétfői tájékoztatása szerint a kupasorozat új kiírásában némileg változik a lebonyolítás rendje az előző évihez képest. A sorozatot 160 csapat kezdi meg, a 12 NB I-es és 20 NB II-es klub mellett az összes olyan NB III-as sportszervezet is, amely nem indít csapatot az élvonalban vagy a másodosztályban. A három legmagasabb osztály 81 csapata mellett a megyei osztályokból 79 együttes vesz részt a sorozatban, méghozzá azok, amelyek a 2020/2021-es Megyei Kupában a legjobban szerepeltek (megyénként 2-6 csapat).

A MOL Magyar Kupa első és második fordulójában az NB I és NB II együttesei még nem vesznek részt, így az első körben 128 csapat lesz érdekelt, a másodikban pedig 64.

Győr-Moson-Sopron megyébe utazik a Veszprém (archív fotó)Győr-Moson-Sopron megyébe utazik a Veszprém (archív fotó)

Az 1. és a 2. forduló sorsolása előtt a résztvevő csapatokat az MLSZ Versenybizottsága a földrajzi elhelyezkedésük alapján négy darab csoportba sorolta be, és az így kialakított csoportokból sorsolta össze egymással a csapatokat.

A továbbjutás a tavalyi kiíráshoz hasonlóan minden fordulóban egy mérkőzésen dől el. Az első fordulóban az alacsonyabb osztályú csapat lesz a pályaválasztó, azonos osztálybeli csapatok közül az elsőként kihúzott együttes játszhat otthon.

Az NB III-as Practical VLS a Győr-Moson-Sopron megyei első osztályban szereplő Jánossomorjához látogat.

MOL Magyar Kupa, 1. forduló – a Veszprém megyei csapatok programja (augusztus 7-8.):

Koroncó KSSZE (megyei I.) – Szentantalfa NVSE (megyei I.)
Csornai SE (megyei I.) –Balatonfüredi FC (NB III)
Jánossomorjai SE (megyei I.) – VLS Veszprém (NB III)
Tanakajd TC (megyei II.) – Balatonalmádi SE (megyei I.)
Győrújbarát SE (megyei I.) – Pápai Perutz FC (NB III)
Abda SC-VVFK BAU (megyei I.) – Tihanyi FC (megyei I.)
Úrkút SK (megyei I.) – Komárom VSE (NB III)

vehir.hu
Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2021/2022
M GY D V LG KG GK P
1. Érd 1 1 0 0 4 1 3 3
2. ETO Akadémia 1 1 0 0 4 1 3 3
3. Gyirmót 1 1 0 0 3 1 2 3
4. Zugló 1 1 0 0 2 0 2 3
5. Puskás II. 1 1 0 0 2 0 2 3
6. Practical VLS 1 1 0 0 2 0 2 3
7. Balatonfüred 0 0 0 0 0 0 0 0
8. Mosonmagyaróvár 0 0 0 0 0 0 0 0
9. Nagykanizsa 0 0 0 0 0 0 0 0
10. Kaposvár 0 0 0 0 0 0 0 0
11. Kelen 0 0 0 0 0 0 0 0
12. Pápa 0 0 0 0 0 0 0 0
13. Sopron 0 0 0 0 0 0 0 0
14. ZTE II. 0 0 0 0 0 0 0 0
15. Andráshida 1 0 0 1 1 3 -2 0
16. Gárdony-Agárd 1 0 0 1 0 2 -2 0
17. Komárom 1 0 0 1 0 2 -2 0
18. Fehérvár II. 1 0 0 1 0 2 -2 0
19. Bicske 1 0 0 1 1 4 -3 0
20. Tatabánya 1 0 0 1 1 4 -3 0
Utolsó módosítás: 2021. augusztus 1. 20:02
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
következő események betöltése
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2021/2022 3. 2021. augusztus 15. 17:30 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Puskás II.
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2021/2022 2. 2021. augusztus 11. 18:30 Bicske, Sporttelep Bicskei TC Practical VLS
labdarúgás Labdarúgó Magyar Kupa, 2021/2022 1. 2021. augusztus 7. 16:30 Jánossomorja, Sportpálya Jánossomorja Practical VLS
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2021/2022 1. 2021. augusztus 1. 17:30 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Komárom VSE 2-0
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 38. 2021. május 30. 18:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Mosonmagyaróvár 2-0
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 37. 2021. május 23. 11:00 Zalaegerszeg, Városi Stadion ZTE II. Practical VLS 6-2
előző események betöltése