//
László névnap

Kikapott Füreden a Telekom Veszprém

2021. augusztus 14. 12:53
A tartalékosan felálló Telekom Veszprém kézilabdacsapata egygólos vereséget szenvedett a Balatonfüred otthonában szombaton a nyári felkészülés első edzőmérkőzésén.

A Telekom Veszprém szombaton idei első edzőmérkőzését a Balatonfüred vendégeként játszotta. A bakonyiak tartalékos csapattal álltak ki a találkozóra: az olimpián szereplő kézilabdázóik csak jövő héten kapcsolódnak majd be a felkészülési programba.

A korosztályos Eb-n szereplő Lukács Péter és Zoran Ilics szintén csak a tornát követően lesz segítségére a veszprémieknek, akik sorai közt több fiatal is bizonyítási lehetőséget kapott a Balaton-felvidéki Kézilabda Akadémiáról.

Jól kezdtek a vendégek, két perc után már három góllal vezettek. Ezt követően azonban elkezdett zárkózni a házigazda (7. perc: 3-4). A játékrész további részében fej fej melletti játék folyt, amely kitartott egészen a szünetig (félidei állás: 13-13).

Fotó: Telekom Veszprém FacebookFotó: Telekom Veszprém Facebook

A második felvonásban felgyorsult a játék, a Balatonfüred pedig előbb kettő-, majd négy góllal is ellépett. Nem adta fel a tartalékos Veszprém, amelynek sikerült is egyenlítenie. A hajrában ugyanakkor a lépés a hazaiaknak jött ki jobban: a végeredmény így 32-31 lett a Füred javára.

A Telekom Veszprém legközelebb augusztus 18-án a Tatabánya otthonában lép pályára edzőmérkőzésen, amely zárt kapus lesz.

Felkészülési mérkőzés:
Balatonfüredi KSE-Telekom Veszprém 32-31 (13-13)
Balatonfüred, Városi Sportcsarnok.

Így értékelte a látottakat

Momir Ilics, a Veszprém vezetőedzője:

Nagyon kemény edzőtábor után érkeztünk Balatonfüredre. A mérkőzés első felében jól kézilabdáztunk, utána viszont visszaestünk támadásban és védekezésben is. Sokat kell még dolgoznunk, de az öt-hat hiányzó játékosunkkal kiegészülve sokkal jobb játékot tudunk majd nyújtani.

Utolsó módosítás: 2022. július 26. 16:16
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzés, 2022/2023 2. 2022. augusztus 19. 19:30 Lengyelország Orlen Wisla Plock Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda SEHA-liga negyeddöntő, 2022/2023 1. 2022. augusztus 14. 19:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Tatran Presov
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzés, 2022/2023 1. holnap 17:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém USDK Dunkerque
kézilabda Férfi kézilabda BL, bronzmeccs, 2021/2002 2022. június 19. 15:15 Köln, Lanxess Aréna THW Kiel Telekom Veszprém 37-35
kézilabda Férfi kézilabda BL, elődöntő, 2021/2022 2022. június 18. 16:15 Köln, Lanxess Aréna Telekom Veszprém Kielce 35-37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2021/2022 2. 2022. június 11. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Pick Szeged 29-30