Az évadnyitó ünnepségen – többek között – bejelentették a következő, 2021/2022-es évad repertoárját, ezen kívül pedig ismertették a teátrum mögött álló időszakot. Bár a pandémia a legtöbb kulturális csemegétől megfosztotta az embereket, az Oberfrank Pál vezette társulat ez idő alatt sem tétlenkedett.
Az évadnyitón jelen volt Brányi Mária alpolgármester is, aki egyrészt köszönetét fejezte ki a színháznak, amiért az elmúlt időszakban is kultúrával látta el a várost, ezen kívül pedig arra kérte a társulat tagjait, őrizzék meg egészségüket, hogy továbbra is adni tudjanak.
Nemcsak a társulat, de a közönség is hűséges volt, hiszen az újranyitást követően 26.581 nézőt fogadhatott a színház szabadtéri és beltéri előadások során, sőt, a bérletesek száma is meghaladta az ötezer főt.
2021/2022-es évad:
Nagyszínházi darabok:
- Ken Ludwig – A hőstenor, bohózat két részben Tasnádi Csaba rendezésében
- Anthony McCarten, Lőkös Ildikó – A mindenség elmélete, ősbemutató Stephen Hawking életéről Gulemino Sándor rendezésében
- Huszka Jenő, Martos Ferenc – Lili bárónő, operett darab Forgács Péter rendezésében
- William Shakespeare – Ahogy tetszik, vígjáték Oberfrank Pál rendezésében
- Lévay Szilveszter, Michael Kunze – Mozart! musical Somogyi Szilárd rendezésében.
Gyermekszínházi darabok:
- Weöres Sándor – A holdbéli csónakos, mesejáték Tóth Géza rendezésében
- Bozsó József, Kocsák Tibor – Hagymácska, mesemusical egy orosz népmese alapján, az ősbemutatót Bozsó József rendezi
- Bonbon matiné
Ifjúsági színházi darabok:
- Erich Kästner – A két Lotti, Oberfrank Pál rendezésében
- Dvořák Patka Színház – Egypercesek, groteszkek 60 percben 10-100 éveseknek, az író és rendező Dvořák Gábo
- „De szeretnék gazdag lenni...” - József Attila est, szintén a Dvořák Patka Színháztól
- Katona József – Bánk bán, koprodukció a Kabóca Bábszínházzal, Markó Róbert rendezésében
Latinovits-Bujtor Játékszín darabjai:
- Abigél titkai – töredékek az írónő életéből, Piros Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas, Érdemes művész önálló estje Szabó Magda emlékére
- Lengyel Nagy Anna – Élet.történetek.hu... A mi Józsink / Erzsike – két himnusz az élethez, Keresztes Tamás és Pelsőczy Réka rendezésében
- Gyökössy Zsolt – Móricz múzsái, dráma Gyökössy Zsolt rendezésében
- Lezsák Sándor – 80 vödör levegő – tragikomédia, amit az író még a rendszerváltás előtt írt, aktualitása viszont a mai napig megvan, mindez Oberfrank Pál rendezésében
- Pilinszky 100 – Pilinszky János születésének 100. évfordulója alkalmából.
Újító, mondhatni egyedülálló kezdeményezést jelentett be a színház, az úgynevezett Petőfifiakadémiát, amely egy két évadon át tartó oktató-tanító elméleti és gyakorlati kurzus, gondolva tehát ezzel az utánpótlásra.
Az ötletgazda Kellerné Egresi Zsuzsanna, a színház igazgatóhelyettese, kreatív managere elmondta, a képzés célja, a fiatal (13-18) korosztálynak megalapozni egy olyan terepet, amelynek megismerésével könnyebben dönt majd a pályaválasztás során, hogy a színház berkein belül milyen irányba indul.
Vagyis, ez nem egy színészképzés, hiszen a színháznak sokkal szélesebb spektrumát megismerteti, kezdve a műszaki dolgoktól, egészen a színházmesterségig.
A képzés végén a fiatalok számot adnak tudásukról. A kurzus hét tárgyból áll, ezeknek megnevezése a szójátékokra épül, ezzel is vonzóbbá kívánták tenni a fiatalok számára az adott elsajátítandó területet. Ilyen például az AkusztiKaland, MegVilágosodás vagy a MűszAkik. A színház „együttműködése” az ifjúsággal koránt sem kezdetleges, hiszen például a Carpe Diem táborokkal már szorosan összefonódtak. A szóban forgó kurzus kezdeményezésével, és annak céljával az EKF2023 is teljes mértékben azonosul, mondta el Varga Richárd.