2021. december 8.
//
Mária névnap

Tájfutás: Balatonfüreden bizonyított a veszprémi utánpótlás

2021. szeptember 14. 9:25
Molnár Péter
Balatonfüreden rendezték a tájfutók megyei rövidtávú egyéni és váltó bajnokságát, ahol az utánpótlás kategóriákban a Veszprémi Honvéd fiataljai dominálták.

Szeptember 5-én Balatonfüreden rendezték a tájfutók Veszprém megyei rövidtávú és sprint váltó bajnokságát, ami a megyebajnoki címek eldöntésén túl remek felkészülési lehetőség is volt az azonos formájú országos bajnokságokra.

Az érdeklődés a megyehatárokon kívülről is nagy volt, így majdnem háromszázan álltak rajthoz a versenyen. Ez volt az első alkalom, amikor a Balatonfüredi Sport Club fiatal versenybírói rendezésre vállalkoztak, és a nagy létszám ellenére flottul sikerült lebonyolítaniuk mindkét futamot.

A dobogón a V21-es váltók - Fotó: Bálint MónikaA dobogón a V21-es váltók - Fotó: Bálint Mónika

A Veszprém megyei klubok szépen szerepeltek, a Veszprémi Honvéd fiataljai dominálták az utánpótlás kategóriákat, de minden egyesület szerzett dobogós helyezést.

A Veszprém megyei érmesek:

Egyéni:

F10: 2. Molnár Borisz (Veszprémi Honvéd SE), 3. Serle Ábel Tas (Veszprémi Honvéd SE)
F12: 3. Máthé Gáspár (Balatonfüredi Sport Club)
F16: 1. Barát Miklós (Veszprémi Honvéd SE), 2. Szalontai Soma (Veszprémi Honvéd SE), 3. Blaskó Benedek (Veszprémi Honvéd SE)
F18: 1. Bálint Gergõ (Veszprémi Honvéd SE), 2. Bálint Ádám (Veszprémi Honvéd SE), 3. Kovács Márk (Veszprémi Honvéd SE)
F21: 2. Bálint Benedek (Veszprémi Honvéd SE), 3. Berzsenyi Bence (Veszprémi Honvéd SE)
F45: 1. Molnár Zoltán (Veszprémi Honvéd SE)
F65: 1. Ládi János (Bakonyi Tájfutó Klub), 2. Bacsó Attila (Veszprémi Honvéd SE), 3. Horváth Tivadar (Veszprémi Honvéd SE)

N10: 2. Molnár Zulejka (Veszprémi Honvéd SE)
N16: 1. Ódor Laura (Veszprémi Honvéd SE), 2. Engi Lilien (Veszprémi Honvéd SE), 3. Gaschler Emma (Veszprémi Honvéd SE)
N18: 1. Pegán Ágnes (Veszprémi Honvéd SE), 2. Lantai Lili (Veszprémi Honvéd SE)
N50: 3. Csizmadiáné Szóládi Annamária (Veszprémi Honvéd SE)
N60: 2. Szentes Anna (Veszprémi Tájfutó Club)
N70: 1. Gombkötõ Zsuzsanna (Veszprémi Tájfutó Club)

Váltó:

V18: 1. Veszprémi Honvéd SE (Szalontai Soma, Lantai Lili, Barát Miklós), 2. Veszprémi Honvéd SE (Gaschler Máté, Gaschler Emma, Bálint Gergő)
V21: 1. Veszprémi Honvéd SE (Berzsenyi Bence, Engi Lilien, Bálint Ádám), 2. Veszprémi Honvéd SE (Nagy Bence, Lantai Boróka, Kovács Márk), 3. Veszprémi Honvéd SE (Domán Rajmund, Ódor Laura, Bálint Benedek)

vehir.hu