2016-ban indult el a Hybridart Camp alkotótábor, ahol nemzetközi művészeti egyetemek végzett és jelenlegi hallgatói egy művésztanár közreműködésével hoztak létre visszagyűjtött hulladékból álló hatalmas köztéri installációkat. A táborban a magyar résztvevők mellett évente vendégül látnak szlovák, cseh, lengyel, román és szerb, valamint az Egyesült Arab Emírségekből érkező hallgatókat is, ezáltal a tábor a közös alkotótér mellett egy nemzetközi kapcsolatrendszer inkubátoraként is szolgál.
A program keretében létrejövő, nagy méretű köztéri installációk a környezettudatosság és az upcycling, azaz a továbbhasznosítás jegyében készülnek különböző típusú hulladékok felhasználásával, amelyeket egész évben több helyszínen, rendezvényen, fesztiválon gyűjtöttek össze.
A 2021-es programot, gyűjtéseket szervező HybridCycle célja, hogy a művészet és a kreativitás szemléletformáló eszközeivel megerősítse a zöld gondolkodást mind egyéni, mind vállalati szinten. 2021-ben a HybridCycle a Veszprém-Balaton 2023 programmal együttműködve a festői Köveskálra invitálta a hazai és nemzetközi művészeti intézmények hallgatóit és friss diplomásait. Augusztus 24. és szeptember 2. között a Hybridart Camp alkotótáborban a fiatal művészek a környezettudatosság szemléletében készítették el műveiket az inspiráló balatoni környezetből ihletet merítve. Az alkotások a Collabyrinth kültéri installáció elemeiként különböző művészi nézőpontokat képviselve fogalmazzák újra a hulladékot, mint ismételten felhasználható anyagot.
A Collabyrinth a fenntarthatóság gondolatkörének népszerűsítésén alapuló köztéri installáció, amelynek célja a tudatos fogyasztás és a fenntarthatóság szellemiségének képzőművészeti eszközökkel való megjelenítése. A Collabyrinth egy közösségi labirintus megvalósítása köré épült, amelyet a 2020-as év és a 2021-es év alkotásai tesznek jelenleg teljessé. A művek vegyes technikával, különböző hulladék alapanyagok felhasználásával készültek és egy speciális kialakítású, acél vázszerkezetre felerősítve válnak egységes, mégis sokszínű kompozícióvá. A labirintus, mint interkulturális szimbólum egy olyan komplex teret határoz meg, melyben eltévedve szabadon merülhetünk el gondolatainkban és a mélyebb elmélkedésre összpontosíthatunk. A körbe- és bejárható installáció üzenete a fenntartható hulladékgazdálkodásra és a tudatos fogyasztásra való fokozott odafigyelés.