//
Salamon névnap

Bajnokesélyes a VLS? – Pető Tamás csapata újabb győzelmet aratott

2021. szeptember 22. 16:03
A veszprémi labdarúgócsapat szerdán idei hatodik győzelmét zsebelte be, miután a házigazda Kelen SC ellen 3-1-re diadalmaskodott a harmadosztály hétközi fordulójában. A Practical VLS az eddig lejátszott nyolc mérkőzésén egyetlen alkalommal nem szerzett pontot.

A férfi labdarúgó NB III nyugati csoportjának nyolcadik fordulójában a fővárosi Kelen SC otthonába látogatott a Practical VLS. A szerda délutáni összecsapás korántsem ígérkezett egyszerűnek, hiszen a bakonyiak néhány napja még az NB I-es Debrecen ellen bizonyítottak.

Az első játékrészben jól, taktikusan futballoztak a vendégek. Pető Tamás alakulata nyomás alatt tartotta a házigazdát; labdabirtoklás szempontjából szintén a veszprémiek irányába billent a mérleg. Gólok tekintetében ugyanakkor egyik oldalon sem rezzent a háló (félidei részeredmény: 0-0).

Pető Tamás elégedett volt a látottak után (archív fénykép)Pető Tamás elégedett volt a látottak után (archív fénykép)

A fordulást követően azonban a VLS-mezőnyfölény találatok tekintetében is megmutatkozott. Előbb Dobsa, majd pár perccel később Major volt eredményes (78. perc: 0-2). Ezt követően egy rossz ütemű Practical-belépő tizenegyest ért a vendéglátónak: Tímári értékesítette is azt (84. perc: 1-2). A lefújást megelőző percek így izgalmasra sikeredtek, de Major jóvoltából nem maradt már kérdés a találkozón (végeredmény: 1-3).

Pető Tamás, a Practical VLS vezetőedzője a találkozót követően pozitívan értékelt játékosai teljesítményéről. A tréner a támadók mellett a védelmet, valamint a kapusteljesítményt is méltatta. Úgy fogalmazott, teljes mértékben elégedett, a soron következő meccseken is ilyen hozzáállást vár.

A veszprémi labdarúgócsapat legközelebb jövő hét szerdán lép pályára. A bakonyi alakulat aznap 14 órakor a vendég győri ETO Akadémiával fog megmérkőzni a Városi Stadionban.

Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 8. forduló:
Kelen SC–Practical VLS 1-3 (0-0)
Budapest, Kelen Sporttelep. Vezette: Juhász (Halmai, Urbán)
KSC: Zima – Egyed, Kertai, Módly (Horváth M., 89.), Wild (Babinszky, 59.), Pintér, Lustyik (Oliveira, 71.), Tímári, Soós, Erdei, Lipcsei.
Vezetőedző: Harmati Tamás
VLS: Héninger – Dobsa, Gulyás, Major, Gálfi (Baldauf, 78.), Somogyi, Kovács D., Nagy R. (Takács, 46.), Vass, Krebsz (Keresztes, 63.), Zachán.
Vezetőedző: Pető Tamás.
Gólszerzők: Tímári (84. – büntetőből), ill. Dobsa (71.), Major (78., 90.)

Utolsó módosítás: 2021. október 18. 11:15
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2021/2022 9. 2021. november 3. 13:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS ETO Akadémia
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2021/2022 15. 2021. október 31. 11:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Kaposvár
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2021/2022 14. ma 13:00 Andráshida, Sportpálya Andráshida Practical VLS
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2021/2022 13. 2021. október 20. 13:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Balatonfüred 3-1
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2021/2022 12. 2021. október 16. 13:00 Tatabánya, Városi Stadion Tatabánya Practical VLS 1-2
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2021/2022 11. 2021. október 10. 15:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Pápa 0-0