1958-ban Budapest és Debrecen után Veszprémben nyílt meg Magyarország harmadik állatkertje, melynek létrehozása a Hazafias Népfront Természetvédelmi Akciócsoportjához, nevezetesen Fuchs Antal, dr. Zákonyi Ferenc, és Nagy Ernő mellett az akkor még a megyei úttörő szövetség vezetője, Kasza László nevéhez köthető.
Az állatkert első igazgatója, Répási László volt, őt követte a sorban Kasza László. Sírját születésének 100. évfordulója alkalmából csütörtök délelőtt többek között a város polgármestere, országgyűlési képviselője, valamint az állatkert nyugalmazott és jelenlegi igazgatója, továbbá a Jeruzsálemhegyi Baráti Kör elnöke és a Vetési Albert Gimnázium igazgatója koszorúzta meg a Vámos úti temetőben.
"Kasza László 1921. szeptember 23-án született Szabadkán. Iskolai tanulmányokat Budapesten és Sopronban folytatott, mezőgazda képesítést szerzett. Előbb tanítani kezdett, majd Veszprémbe a II. világháború után került, ahol a sport- és úttörőmozgalom szervezőjeként dolgozott, a járási úttörőszövetség titkára volt. 1958-ban aktív résztvevője volt a második magyar vidéki vadaspark, a Kittenberger Kálmán Állat és Növénypark szervezésének és megépítésének. 1963 és 1983 között az állatkert második igazgatójaként a hazai és a világ más részein élő állatfajok (Böbe majom, Nóra oroszlán), egzotikus példányok bemutatása mellett széles körű tudományos és ismeretterjesztő tevékenységnek is lehetőségeket adva teremtette meg az állatkert szakmai tekintélyét és rendkívüli népszerűségét. Kasza László vezetése alatt vált a veszprémi állatkert jelentős gyűjteménnyé. Az állatállomány megsokszorozódott, új kifutók és új állatházak épültek, az alapterület pedig közel háromszorosára nőtt.
Kapcsolatai révén nemzetközi kutatási projektekbe, tudományos megfigyelési programokba, állatcserékbe kapcsolódott be Veszprém. Kiváló szervezőképességére mi sem jellemzőbb, mint hogy számtalan gyárral, üzemmel, sőt laktanyával ápolt olyan kapcsolatot, amellyel mindkét fél jól járt. Szorgalmazta a közművelődési tevékenységet: az óvodások, illetve az általános és középiskolák diáksága rendszeres látogatója volt az állatkertnek, és szabadegyetemi előadássorozatot is szerveztek a Tudományos Ismeretterjesztő Társaságon keresztül. Gyerekek több nemzedéke tanulta meg tőle az állatok szeretetét, a róluk való helyes gondoskodást.
Munkásságát számos nemzetközi és hazai kitüntetéssel ismerték el, Veszprém városa 1983-ban díszpolgárává avatta. Sajnos nem érhette meg szeretett állatkertje fennállásának 50. évfordulóját, 2008. június 6-án, 86 éves korában hunyt el"- hangzott el a csütörtöki megemlékezésen.
-Amikor Kasza László alakját felidézzük, sok régi vidám perc jut az ember eszébe, azok az évek, amikor sok régi gyermek érezte jól magát egykor az állatkerben. Köszönetet kell mondanunk munkájáért, hisz Laci bácsinak sok érdeme van abban, hogy a veszprémi állatkert mára világhírűvé vált. Hatalmas tudása volt, és ő alapozta meg az itt folyó szakmai munkát is -mondta az egykori igazgatóról a megemlékezők egyike, Molnár Erzsébet.