Az egész világon leoltják a lámpákat egy órára ma este fél kilenckor, hogy ezzel figyelmeztessük egymást az energiatakarékosság fontosságára, illetve az éghajlat változás veszélyeire. Az esemény főszervezője, a Természetvédelmi Világalap (WWF) adatai szerint eddig Magyarországon 74 település, 217 intézmény és vállalat, továbbá több mint 5300 magánszemély csatlakozott a 2010-es kezdeményezéshez.
Az idei eseményen az alábbi hírességek vagy lekapcsolják a villanyt, vagy támogatják a kitűzött célokat: Edward Norton, Alanis Morrisette, a Coldplay, Tom Jones, az ex-Spice Girl Mel C, az NBA sztárkosárlabdázója, Steve Nash, vagy éppen napjaink egyik topmodellje, Gisele Bündchen.
Az első Föld órája kampányt 2007-ben, az ausztráliai Sydney-ben tartották. A metropolisz lekapcsolta egy órára a nélkülözhető fényeket, így 10,2 százalékos áramfogyasztás-csökkenést és 5 százalékos szennyezőanyag kibocsátást ért el.
2008-ban a világ 35 országában több mint ötvenmillió ember vett részt az akcióban. Ebben az évben csatlakozott több magyar város, köztük a díszkivilágítás lekapcsolásával Budapest is az mozgalomhoz. Világszerte 88 ország mintegy 4000 városa, és több százmillió ember kapcsolta le a fényeket. Bár a megcélzott egymilliárd résztvevő nem jött össze, az esemény így is a világ legnagyobb volumenű klímavédelmi megmozdulása lett.
Így nézett ki a budai Vár az elsötétítés előtt és után 2009-ben (forrás: WWF)
A Föld óráján való részvétel valóban nem váltja ki azt, ha egyébként valaki az év többi, nyolcezer-egynéhányszáz órájában nem törődik a környezettel. Az eseményt érő kritikák legnagyobb részben ezt a magatartást kérik számon a szervezőktől.