Jól szerepeltek a veszprémi szumósok

2021. október 26. 19:56 // Forrás: Janku Ferenc
Remek teljesítményt nyújtottak a veszprémi szumósok az Érden megrendezett nemzetközi versenyt. A sportcsarnokavatóval egybekötött megmérettetésen nyolc arany-, öt ezüst- és két bronzérem került Centrum SE sportolóinak nyakába.

Gyermek korosztályban felkészülési versenyt rendeztek, amelyen Csejtei Kincső magabiztos küzdelemmel minden ellenfelét legyőzve az első helyen végzett.

Az U12-eseknél országos bajnokság zajlott, ahol Szalay Adrián első, Csejtei Zoárd pedig a második helyet szerezte meg.

Az U14-es korcsoportban Eb-válogató versenyen küzdöttek a fiatalok. Jámbor Levente bajnok lett, Szalay Adrián, Csejtei Krisztofer és Kék Milán második helyezést ért el, míg a bronzérmet Csejtei Zoárd nyakába akasztották.

A veszprémi csapat - Fotó: Centrum SEA veszprémi csapat - Fotó: Centrum SE

Az U16-osok mezőnyében szintén az országos bajnoki cím elnyeréséért zajlott a küzdelem. Jámbor Kristóf és Kék Milán is a dobogó legfelső fokára állhatott.

U18-ban és U21-ben Eb-válogatón gyűjtötték a pontokat a veszprémiek. Előbbi korcsoportban Jámbor Kristóf és Barnóczki Boldizsár bajnoki címet szerzett. Utóbbiban Laczkó Benedek első helyezett lett, Barnóczki Boldizsár pedig második helyen végzett.

A felnőtteknél kvalifikációs verseny zajlott a világjátékokra, itt Laczkó Benedek harmadik helyen zárt.