A sipoly otthoni kezelése inkább fikció, mint orvosilag elfogadható tény. Egy karcolást lehet otthon kezelni. Egy fejfájásra is van gyógyszer. Át lehet kötni egy sebet, ha az szakszerűen el van látva, esetleg egy műtéti hegről beszélünk.
Nem lehet azonban otthoni körülmények között ellátni egy törést, egy vesegörcsöt, üszkösödő lábat - és a végbélsipolyt sem. De mi a gond? Fél a proktológustól? Fél, hogy a szemérmét sértő helyzetbe kerül? Úgy érzi, csak Önnel történt ez meg, ilyet senki nem látott? Fél, hogy meg kell műteni? Nos, amíg Ön retteg, a sipoly köszöni, jól érzi magát és csak terebélyesedik. A proktológus szakember pedig nem is tud a létezéséről, így nem is tud segíteni.
Mert a sipoly kezelése általában rutin orvosi feladat. Hiszen nem Ön az első, nem Ön lesz a precedens, ez már régen ki van találva, régen elkészült a szakirodalom, és megvan a rutin az orvosok kezében. Minél tovább halogatja a szakorvoshoz történő bejelentkezést, annál inkább súlyosbítja a bajt, hátráltatja a saját gyógyulását. Ne tegye! Bízzon a szakemberekben, forduljon minél hamarabb orvoshoz, utána pedig kezelheti a szépen megműtött sipolyát otthon, hogy tökéletes legyen a gyógyulás, Ön pedig visszakapja az életét.
Alternatív megoldások a sipoly otthoni kezelésére
Ha kutat az interneten, és nem a Dr. Bánfalvi Aranyér Klinikát nézegeti, akkor találkozhat az orvosi mézzel. Ez az antibakteriális készítmény manuka néven is ismert, lényege, hogy különleges eljárással készül, szennyeződésmentes, tartalmaz metil-glioxált (minél magasabb ez a tartalom, annál drágább a méz). Egyes kutatások szerint a manuka méz eredményes lehet a sebgyógyításban, antibakteriális hatást tulajdonítanak neki. Nagyon fontos, hogy az étkezési mézeket nem szabad soha, semmilyen sebre tenni!
A hazánkban bükki füvesemberként ismert Szabó Gyuri bácsi reggelente, éhgyomorra diólevél teát javasol, amit hat hét után 4 hét szünet követ, majd újra kezdődik a kúra. A diófalevél teát lehet ülőfürdőként is alkalmazni, akárcsak a kamillát vagy a sima sós vizet. Naponta többször, 10-20 percig is lehet ücsörögni benne, hiszen ezen anyagok gyulladáscsökkentő hatása igazolt. A körömvirág és az aloe vera fertőtlenítő hatásúak, így a belőlük készült készítmények a sipolyműtét utáni időszakban a seb tisztán tartására jók. Kizárólag a kezelőorvos hozzájárulásával. Nem lehet akármit a seb közelébe engedni.
Az egyetlen megoldás: a műtét
A végbélsipoly egyetlen megoldása a műtét. Proktológus szakorvoshoz történő bejelentkezés után megtörténik a vizsgálat. Kivizsgálják a járatokat, eldöntik, hogy egyszerű vagy komplex műtétre van-e szükség.
Egyszerű műtét esetében helyi érzéstelenítéssel, ambulánsan végzik a beavatkozást, majd a páciens otthonába távozhat.
Komplex eljárás esetén szükség lehet egy éjszaka bentfekvésre, itt fonal vagy gumi is kerülhet a járatokba, amik kivezetik a gennyes váladékot, majd elkezdődik a szövetek megvastagodása - és a test felkészítése a második, végleges műtétre. Ez után pedig csak rossz emlék marad a sipoly.