Az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében indult Élhetőbb környezet, egészségesebb ember – bioinnováció és zöldtechnológiák kutatása a Pannon Egyetemen című pályázat célja, hogy az alapkutatásoktól a termékfejlesztésig Veszprémben történjenek a kutatások. Az eddig elért eredményeket tudományos konferencián vitatták meg, majd sajtótájékoztató keretében közölték a nyilvánossággal.
Dr. Rédey Ákos, a Pannon Egyetem rektora köszöntőjében sikernek könyvelte el, hogy olyan pályázatok is meghirdetésre kerültek a Társadalmi Operatív Program (TÁMOP) keretén belül, amely tudományos munkák finanszírozására irányul. Az innovációs program négy célkitűzést valósít meg: kialakul az egyetemen egy nemzetközi kutatócsoport, erősíti a régió vállalkozóival a kapcsolattartást, a megszerzett tapasztalatok idehaza hasznosíthatók illetve lehetőség van új, fiatal kutatócsoportok kinevelésére. A tervek szerint ezen kutatócsoportok rövid idő alatt már olyan munkát végezhetnek, amely profitot termel az egyetemnek.
Rédey Ákos ezután bemutatta három, már futó alprojekt vezetőjét, akik röviden beszámoltak az eddig elért eredményekről.
Dr. Horváth Erzsébet a Mérnöki Kar oktatója Agyagásvány kompozitok; Környezetbarát, huminsav alapú termékfejlesztéseket megalapozó kutatások programjáról számolt be, mely során természetes eredetű anyagokat vegyítettek műanyagokkal. Ezzel megnövelték például a műanyagok hő és tűzálló képességét. Az így kifejlesztett műanyagokra már az autóiparból és az elektronikai iparból is van kereslet. A kutató hozzátette, hazai alapanyagokból, hazai szellemi potenciállal, hazai versenyképes termékeket kívánnak létrehozni.
Dr. Kozmann György a Műszaki Informatika Karon bioelektromos képalkotó rendszereket kutat, melyekkel forradalmasítható az orvoslásban jelenleg használt CT vagy EKG.
Végül dr. Lebenczky Éva, a Georgikon Kar oktatója ismertette Növényvédelmi eljárások biológiai és molekuláris biológiai megalapozása az élhetőbb környezet kialakítása érdekében című projektjét. A kutató a kártevők elleni védekezést országosan egyedülálló módon, adatbázis építéssel és molekuláris-biológiai kutatásokkal közelít meg.