2010-ben azzal a céllal indult útjára az ART MOMENTS (AMS) néven futó művészeti programsorozat, hogy a klasszikus kiállítóterekből kilépve minél több ember számára elérhetővé, szerethetővé váljon a kortárs képzőművészet és a design. Azóta a rendezvény jellege és összetétele is sokat változott, de lényeg ugyanaz maradt: a mindennapok részévé tenni a művészetet, rámutatni arra, mennyiféle módon van jelen és határozza meg életünket. A fesztivál fő jellemzője, hogy hosszú időtartamban különböző helyszíneken, kulturális tartalmakkal jelentkezik.
„Évek óta egy adott téma, egy közös hívószó köré szervezzük a fesztivál programjait, mely 2019-ben a WASTEREVOLUTION címet kapta és a fesztivál fő programja az azonos nevű fenntarthatósági konferencia volt. 2020-ban ismét a fenntarthatóság kulcsszavát tűztük ki zászlónkra. A probléma – sajnos – azóta is fennáll. A környezetvédelem, a tudatos fogyasztás, a körforgásos gazdaság, a klímaválság mind olyan hívószavak, amik meghatározzák jelenünket és jövőnket, mi pedig mindenkiben tudatosítani szeretnénk a problémák jelenlétét és annak súlyosságát 2021-es ART MOMENTS programjaiban és kiállításain is” - mondták a szervezők a fesztivált meghatározó tematikáról.
Az időszakos kiállításból szemezgetve többek között láthattuk Csákvári Péter kiállítását, ami a Tiny Wasteland címet kapta. Fekete humorral átitatott fotográfiái középpontjában az eleinte vasútmodell boltban vásárolt, majd saját maga által készített figurák álltak, amelyek egy makroobjektíven át szemlélve saját kis világot hoztak létre. A Tiny Wasteland-alkotásokkal számos kiállításon is találkozhattunk. 2020-tól pedig nemcsak fényképeket, de diorámákat is épít az alkotó, szinte mindig valamilyen szemétnek adva új életet.
Barta Bence Rework című kiállításán saját alkotásait “hasznosította újra” olyan módon, hogy az önreflexió egy különös eszközét választva a képeket széttörte és a töredékekből készítette el az új alkotásokat. „A műtárgyak sorozatgyártása, mint a folyamatos alkotás idealizált képének való megfelelési kényszer és a valóság banális korlátai között feszülő ellentétekre adott reakció a saját korábbi műveim felaprítása, baltával újrakomponálása” - fogalmazott a művész.
A rendezvénysorozat részeként a WASTEREVOLUTION fenntarthatósági meetup idén novemberben a Budapest Music Centerben várta a téma iránt érdeklődőket, decemberben pedig az ART MOMENTS programjait követően az Ajándék Terminál fenntarthatósági design vásáron mutatkoztak be a fenntarthatóság szellemiségében alkotó magyar tervezők.