Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A svédek időn túli büntetővel nyerték meg az Eb-döntőt

2022. január 30. 20:07 // Forrás: MTI
Svédország nyerte a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután 27-26-ra nyert az előző két kontinenstornán győztes Spanyolország ellen a vasárnapi, budapesti döntőben.

Eredmény, döntő:
Svédország-Spanyolország 27-26 (12-13)
Budapest, MVM Dome, v.: Schulze, Tönnies (németek)
gólszerzők: Ekberg, Bergendahl 5-5, Wanne 4, Gottfridsson 3, Carlsbogard, Pettersson, Claar 2-2, Darj, Lagergren, Chrintz, Palicka 1-1, illetve Figueras, A. Gómez 6-6, Tarrafeta 5, Á. Fernández 4, Guardiola 2, Maqueda, Canellas, Casado 1-1
lövések/gólok: 39/27, illetve 42/26
gólok hétméteresből: 7/4, illetve 4/4
kiállítások: 6, illetve 8 perc
  

A spanyol Jorge Maqueda Peno (b) és a svéd Jonathan Carlsbogard a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság döntőjében játszott Svédország - Spanyolország mérkőzésen a budapesti MVM Dome-ban 2022. január 30-án. MTI/Illyés TiborA spanyol Jorge Maqueda Peno (b) és a svéd Jonathan Carlsbogard a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság döntőjében játszott Svédország - Spanyolország mérkőzésen a budapesti MVM Dome-ban 2022. január 30-án. MTI/Illyés Tibor

A két csapat előző tíz egymás elleni meccsét a spanyolok nyerték, a svédek legutóbb 2014 januárjában egy barátságos találkozón tudtak győzni.

A finálé versenybírója Soós Balázs, a Magyar Kézilabda Szövetség nemzetközi igazgatója volt.

Andreas Palicka bravúros védéseire alapozva a meccs elején rendre a svédek vezettek egy-két góllal, majd a kiváló formában lévő kapus gólt is szerzett. A spanyolok nyitott védekezése nem állította megoldhatatlan feladat elé a jól cselező ellenfél gyorslábú játékosait. Ennek ellenére a címvédő jól tartotta magát, az első félidő hajrájában egyenlített, az utolsó percben pedig a vezetést is átvette, a meccs során első alkalommal.

A második felvonásban is alig volt különbség a csapatok között, a védelem mindkét oldalon remekül működött. Kétgólos spanyol vezetésről fordítottak a svédek, de ellépni ők sem tudtak. A hajrában is rendkívül összeszedetten, ellenfelük hibáit kihasználva játszottak a csapatok. A címvédő két perccel a vége előtt egyenlített, az utolsó támadása végén azonban Joan Canellas erőtlen lövése nem okozott gondot Palickának. A svédek időt kértek, majd Niklas Ekberg időn túli büntetőből szerezte meg az aranyérmet jelentő gólt.

A svéd válogatott játékosai ünneplik győzelmüket a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság döntőjében játszott Svédország - Spanyolország mérkőzés után a budapesti MVM Dome-ban 2022. január 30-án. Svédország 27-26-ra győzött. MTI/Szigetváry ZsoltA svéd válogatott játékosai ünneplik győzelmüket a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság döntőjében játszott Svédország - Spanyolország mérkőzés után a budapesti MVM Dome-ban 2022. január 30-án. Svédország 27-26-ra győzött. MTI/Szigetváry Zsolt

A meccs legjobbja Palicka lett, aki 11 védéssel és egy góllal zárt. A túloldalon a veszprémi Rodrigo Corrales öt, Gonzalo Pérez de Vargas három védést mutatott be. A Telekom Veszprém spanyol jobbátlövője, Jorge Maqueda egyszer talált be.

A torna gólkirálya az izlandi Ómar Ingi Magnússon lett, aki nyolc meccsen nyolcvan lövésből 59 alkalommal talált a hálóba.

a 3. helyért:
Dánia-Franciaország 35-32 (13-14, 29-29, 32-30) - hosszabbítás után

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.