A versenyt beharangozó sajtótájékoztatót az Íródeák Tea- és Kávéházban tartották csütörtök délután, de márciusban egy országos sajtótéjékoztatóra is sor kerül. A történetíró verseny részleteiről Dióssy László számolt be, akitől megtudtuk, bárki jelentkezhet a programra: profi vagy amatőr, fiatal vagy idős, helyi vagy nem, a lényeg, hogy Veszprémmel kapcsolatban szülessen egy maximum százszavas írás.
A program alapötlete Dél-Amerikából ered, méghozzá Chile fővárosából, a ’100 szóban Santiago’ nyomán.
Ebből kiindulva számos ország fővárosa megrendezte a versenyt, így Veszprém egyedülálló módon az első vidéki városként valósítja meg a programot.
Bár egy országnak nem, a kultúrának hamarosan fővárosa lesz Veszprém, éppen ezért az idei verseny még főpróbának mondható, jövőre pedig már élesben folytatnák a versenyt.
Wéber László hozzátette: egy háromtagú zsűri bírálja majd el a pályázatokat és választja ki az ötven döntős pályaművet. A nyertesek pénzjutalomban részesülnek.
A verseny egyik különlegessége, hogy a helyi, veszprémi fotósokat is bevonják a programba, hogy a színvonalas fényképek erősítsék a Veszprémmel kapcsolatos írásokat.
Cél, hogy az írások egyfajta lenyomatként szolgáljanak, így a legjobb műveket egy kötetbe foglalják majd. A pontos részleteket, így a zsűritagok személyét, a jelentkezés tudnivalóit a márciusi országos sajtótájékoztatón fedik fel.