A világhírű elméleti fizikus idén lenne nyolcvanéves. Az életét feldolgozó előadás megmutatja, hogy a legnagyobb bajból is van kiút, hiszen erős akarattal és kitartással nincs olyan akadály, amely megállíthatná az embert. Ahogy a rendező, Kálloy Molnár Péter ígéri:
„Bár a történet a tudós betegségét követi nyomon, a darab elejére beleírtam néhány szórakoztató jelenetet is, valamint megalkottam az Idő figuráját, akit Szilágyi Tibor, Kossuth-díjas színész alakít.
A lényege, hogy a betegség előrehaladtával az idővel küzd, és attól tart, kevés lesz neki, hogy befejezhesse azokat az elméleteket, amelyek még kifejezésre várnak.
Nagyon foglalkoztatott a történet, és a konfliktus, hogy itt van egy világszerte ismert és elismert tudós, aki közben ALS-ben, vagyis amiotrófiás laterálszklerózisban szenved, de nem arra törekedtem, hogy a közönség két és fél órán át azt nézze, miként kínlódik, tehát a humoros oldala is megvan, hiszen bár Hawking egész életében küzdött, hogy betegségét hátráltassa, humorát mindvégig megőrizte.
Fontosnak tartom, hogy olyan dolgokról, mint például az elfogadás, szóljunk az embereknek. Nyilván sokan viszolyognak a másságtól, pedig szinte mindig épp a másság a világ csodája – jelen esetben is.
A kifejezés nemes értelmében ez a darab nagybetűs mese.
A munkafolyamat remek volt, hiszen kiváló színészekkel dolgozhattam – bár elmondhatom, nem volt egyszerű időszak, egyfolytában kiesett valaki a covid miatt. Szerencsére a Petőfi színház nagyon komolyan veszi az ezzel kapcsolatos intézkedéseket, így rögtön kiderült, ha valaki pozitív lett, nem fertőzve ezzel másokat, a társulatot, így megmenekült a darab. Tegnap végül az utolsó karanténosunk is visszatérhetett, a premieren már mindenki a maga szerepében állhat színpadra. Szerintem remek előadás született.”
A darabról, és a szereposztásról bővebben itt olvashatnak.