A hagyományokhoz hűen a Dózsa György-téren tartották kedd délelőtt a megyeszékhely központi Március 15-i ünnepségét. Az ünneplők közt a város vezetői, politikai és civil szervezetek, kisebbségi önkormányzatok és több kulturális és közintézmény képviselői is tiszteletüket tették.
A kulturális műsorról az Ipari Technikum színjátszóköre gondoskodott. A diákok felidézték az 1848-as eseményeket, azoknak is főleg a forradalmi hangulatát, a vívódást a szabadságharcosok közt, középpontba állítva a hazáért, a szabadságért vívott küzdelmet, még akkor is, amikor jelentős túlerővel kellett megküzdenie Petőfiéknek. A színvonalas műsor felkészítői Somogyi Zsuzsa és Hatás Andrea voltak.
A kulturális műsor után Ovádi Péter, országgyűlési képviselő mondott ünnepi beszédet, amelyben kiemelte, a mostani szabadságunk nem magától értetődő, hanem annak köszönhető, hogy idestova három emberöltővel ezelőtt felmenőink megharcoltak ezekért az alapvető jogainkért.
Felidézte, hogy bár 1848-ban az akkori nemzetvezetők közt is voltak viták, ezeket felülírta a haza szabadságáért vívott harc, ahogy fogalmazott, összekötötte őket egy közös cél, egy olyan vízió, amely túlmutatott a viszályokon, a vitákon: Magyarország békéjének és szabadságának megteremtése.
Ovádi Péter beszélt a döntések súlyáról is, amelyeket Kossuth, Széchenyi és az akkori vezetők mind-mind vállaltak.
Nem volt félrebeszélés, a kimondott szavaknak súlya volt és ezek a nagyjaink minden esetben vállalták a felelősséget. Mert erős nemzet csak erős akarattal jöhet létre, de ami ennél is fontosabb, erős nemzet csak erős és tiszta normák alapjain maradhat fent – mondta.
Végezetül arról beszélt, hogy vannak olyan egyetemes igazságok a magyarság életében, amelyeket nem lehet szűkebb világnézettől függően másképpen értelmezni és a szabadságunk megóvása pontosa ilyen.
Hiszen a magyar néplélek egy olyan dolog, ami mindannyiunkban ott él, függetlenül habitusunktól, világnézetünktől. Ez az, ami összeköt minket, a mai kor magyarjait, és ez az, ami összeköt minket a 48-as hősökkel. Ez az, amin keresztül ma tisztelgünk a szabadságharcosok előtt és ez lesz az, amivel utódaink is értékelnek minket és azt, ahogy ma cselekszünk magyarként, a független Magyarországért.
Ezt követően a megjelent szervezetek képviselői megkoszorúzták az 1848-as emlékművet, elsőként a veszprémi ukrán kisebbségi önkormányzat vezetői.