Polinszky Károly, Kossuth-díjas vegyészmérnök irányítása alatt jött létre a Veszprémi Vegyipari Egyetem, valamint a Nehézvegyipari Kutatóintézet. Polinszky Károly egyetemalapítót a rendszerváltás előtt és után is díszpolgárrá avattak.
Az 1922. március 19-én született oktatáspolitikus századik születésnapjára a vegyészmérnökről elnevezett Polinszky teremben emlékeztek meg, a Pannon Egyetemen.
A megemlékezésen beszédet mondott a Pannon Egyetem rektora, Gelencsér András, aki kisebb visszatekintésen keresztül mutatta be és érzékeltette Polinszky Károly munkásságának fontosabb állomásait, hiszen Veszprém városa Polinszkynak köszönhetően a felsőfokú vegyészmérnök-képzés és a vegyipari kutatások egyik jelentős fellegvára lett. Hozzátette, a tudományban és a művészetben többen váltak világhírűvé fiatalon, de arra aligha akad példa, hogy valaki a tudományszervezésben huszonhétéves korában maradandót alkosson.
A rektort követően Porga Gyula polgármester is kisebb történelmi visszatekintéssel hangsúlyozta Polinszky érdemeit, és kitért Veszprém oktatási intézményei kialakulásának fordulópontjaira, mérföldköveire, köztük Polinszky munkásságára. A polgármester szavai után Kovács Kristóf, a Pannon Egyetem nyugalmazott docense mondott beszédet, humorosabb legendáktól elkanyarodva a valóságig. A magyar oktatás nagy egyéniségei sorába méltán illeszkedik Polinszky Károly, aki a 20. század magyar felsőoktatásának fejlesztésében alkotott maradandót.
A megemlékezés után Dobos Lajos festőművész alkotását leplezték le.
A család részéről elsőként Polinszky Károly fia, Gábor osztotta meg gondolatait, végül a beszédeket követően már az egyetemalapító unokái, sőt, dédunokái is elhelyezték az emlékezés koszorúit.