A regény valójában már két évvel ezelőtt megjelent, de a covid-helyzet nem tette lehetővé, hogy a megjelenés évében közönség előtt is bemutassák. Rauscher Géza és Arany Ferenc gitárdallamokkal fogadta a megérkezőket. A beszélgetést Csathó Barna újságíró vezette.
Arany Ferenc amellett, hogy ír, egy veszprémi középiskolában tanít, mint kiderült, két nyár leforgása alatt tudta megírni a Hét lépés című regényét. Számára az irodalom főként a regényt jelenti, gyermekkorában is inkább ebben a műfajban találta meg a számára izgalmas olvasmányokat.
Arany Ferenc legújabb műve a második világháború eseményein keresztül mutat be egy valós családi történetet, egészen pontosan a szerző nagypapájának története ez. Mint mondja, nagypapája átélte, de nem beszélt a háborúról, édesapja viszont igen. A Veszprém megyei harcok is valósághűen vannak leírva, a levéltár és az internet segítségével ugyanis hiteles forráshoz jutott a szerző.
Ha a valóság-fikció kettősét nézzük, a szerző 85%-ot említett a valóság mellé, de mint mondja, mivel regényről beszélünk, elengedhetetlenek a fiktív elemek, hogy a mű véletlen se hasonlítson egyfajta szakirodalmi írásra. A kérdező rávilágított egy jelentős és örök dilemmára, méghozzá arra, hogy amikor a szerző saját családjának történetét írja meg, talán elkerülhetetlen a sértődés.
Arany is megerősítette, akadt olyan, hogy egy „lopott történetből” kisebb sértődés lett a családban, de, ahogy Hrabal szavaival élt: az író szemérmetlen tolvaj.
Az esten kiderült, Arany írói technikáit egyrészt John Braine, Hogyan írjunk regényt című művéből tanulta. A könyvbemutatón Arany Ferenc unokatestvére olvasott fel a könyvből részleteket.