6°C
6°C

Hazai döntetlennel nyolc között a BL-ben a Veszprém

2022. április 6. 20:19
A Telekom Veszprém kézilabdacsapata a legjobb nyolc közé jutott a Bajnokok Ligájában, miután múltheti idegenbeli sikere után a szerda esti hazai visszavágón 31-31-es döntetlent játszott az északmacedón Vardar Szkopje ellen.

A továbbjutást illetően izgalommentesnek ígérkezett az északmacedón Vardar Szkopje elleni BL-nyolcaddöntő visszavágó a Telekom Veszprém számára, hiszen Momir Ilics legénysége múlt héten – kiváló teljesítményt nyújtva – nyolcgólos győzelmet aratott a kétszeres BL-győztes (2017, 2019) otthonában.

Mindez persze nem azt jelentette, hogy ne kísérte volna fokozott érdeklődés a találkozót, a magyar rekordbajnok – amelynek soraiból Dörnyei Borisz és Dejan Manaszkov maradt ki sérülés miatt – telt ház, ötezer néző előtt vonult ki a Veszprém Aréna parkettjére. Külön pikantériát adott a párharcnak, hogy a rivális kispadján az a David Davis foglalt helyet, aki az előző szezonban még a mieinket dirigálta.

A rivális legendája, a szkopjei klubot a nyáron kilenc év után elhagyó Gyibirov hetesből szerezte a nagyszerű hangulatú találkozó első gólját, amelyre Marguc, Mahé és Blagotinsek jóvoltából hárommal felelt a vendéglátó. Nem hagyta azonban lerázni magát a Vardar, amely a félidő harmadához közeledve ott loholt vendéglátója nyakában (4-3).

Nenadics átlövésből és büntetőből is betalált. Cuni Morales gólja után tovább is növelhette volna a különbséget a Telekom, de Marguc ajtó-ablak helyzetben rontott, Nenadics pedig az üres kapu mellé ívelt. Ehelyett többször is egyetlen gólra zárkóztak az északmacedónok. Sőt, az egyenlítésért is támadhattak, ám Nenadics kihagyott hetese után Sipos bravúros labdaszerzést mutatott be, amiből aztán gólt is szerzett (16. perc: 8-6).

Taleszkinek erre még volt válasza, a mieink azonban kitűnően védekezésüknek köszönhetően többször is labdát szereztek, s Strlek vezényletével pillanatok alatt elhúztak néggyel (11-7). Támadásban azért akadtak hibák a bakonyiaknál, szűk tíz perccel a szünet előtt, 13-10-nél időt is kért Momir Ilics.

Komolyabb aggodalomra azonban nem lehetett oka a szerb-magyar trénernek, együttese ugyanis könnyedén növelte tovább előnyét, Lékai révén a 28. percben már hat volt közte (17-11). A hajrában Ligetvári bombájának örülhetett, Marguc kapufáján pedig bosszankodhatott a közönség – a pihenőre végül 18-13-mal fordulhattak a felek.

A második felvonás elején már Cupara őrizte a veszprémi kaput, aki parádés teljesítményt nyújtott az „odavágón”. Kevynn Nyokas vezényletével tartani tudta a lépést riválisával a Davis-csapat, folyamatosan négy-öt találat között ingadozott a differencia (36. perc: 22-18).

A Margucot váltó Ilics Zorán is betalált, Georgievszki ziccerét viszont hárította Cupara a túloldalon. Így sem tudott ellépni a magyar rekordbajnok, a meccs kétharmadánál, Taleszki üres kapus lövése után időt is kért Momir Ilics (24-20).

Bár Jahja biztató formában tüzelt, érezhetően porszem került a hazai támadógépezetbe. A csereként beállt Gogov ráadásul bravúrt bravúrra halmozott, így visszajöttek mínusz háromra a vendégek (26-23). A hajrában is meggyűlt a baja a mieinknek a helyzetkihasználással, noha Nilsson jóvoltából héttel a lefújás előtt még négy volt közte (28-24), Cuni Morales duplájával veszélybe került a Telekom győzelme.

Gogov továbbra is kiválóan védett, Ilics Zorán hetesét is megfogta. Lukács ugyan túljárt az eszén, de Cuparát sorozatban háromszor is mattolták, egyenlő állásnál kezdődött az utolsó két perc. Az Építők kétszer is vezetett, ellenfele mindkétszer egalizált, így 31-31-gyel ért véget a találkozó.

A Veszprémre a tavalyi döntős dán Aalborg vár a negyeddöntőben.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, rájátszás a negyeddöntőbe jutásért, 2. forduló:
Telekom Veszprém–Vardar Szkopje 31-31 (18-13)
Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
Veszprém: Corrales – Marguc 1, Jahja 7, Mahé 4 (2), Blagotinsek 1, Nenadics 4 (1), Strlek 3
Csere: Cupara (kapus), Sipos 1, Nilsson 5, Ligetvári 1, Maqueda 1, Lékai 1, Ilics Z. 1, Lukács 1
Vezetőedző: Momir Ilics
Vardar: Tomovszki – Djukics 2, Cuni Morales 6, Toto 4, Diallo, Taleszki 4, Gyibirov 1
Csere: Gogov (kapus), Gadza, O. Nyokas 3, Sztojlov 2, Dodics 2, K. Nyokas 5, Walczak, Czuwara 2, Georgievszki
Vezetőedző: David Davis
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1
Továbbjutott: a Telekom Veszprém, 61-53-as összesítéssel

Nyilatkozatok

Momir Ilics: – Alapvetően jó meccset játszottunk, azonban csak az első félidővel és a továbbjutással lehetek elégedett. Amilyen jól játszottunk Szkopjéban, annyira nem sikerült a mai találkozó. Huszonegy lövést hibáztunk, ami nagyon nagy szám. Előre kell néznünk, mert kiemelten fontos meccsek várnak ránk.

Ligetvári Patrik: – Sikerült három jó félidőt játszani a Vardar ellen, a mai második felvonással azonban nem vagyok elégedett. Számos helyzetet hagytunk ki, nem jól működött a védekezésünk, amiből tanulnunk kell. A nyolcgólos előnyünk dacára úgy álltam a visszavágóhoz, hogy nyernünk kell, hiszen Veszprémben nem lehet veszíteni. Mindent beleadtam, maximálisan koncentráltam, sajnálom, hogy végül nem sikerült győznünk.

David Davis: – Két és fél évet töltöttem itt edzőként, jó szívvel emlékszem az itt töltött időre. Nehéz helyzetben érkeztünk ide, az első félidő sem sikerült, de a srácok nem adták fel. A mai eredménnyel elégedett vagyok, hiszen nem könnyű Veszprémben döntetlent elérni. Mindent köszönök a veszprémi szurkolóknak.

Telekom Veszprém–Vardar Szkopje 31-31