A jubileum alkalmából Szabó Zoltán igazgató tartott ünnepi beszédet, aki úgy fogalmazott: az ünneplés jó alkalom arra, hogy egy pillanatra megálljunk, és arra irányítsuk a figyelmünket, hogy kik vagyunk és mit is csinálunk. „Bár az iskola fizikai létrejöttének dátuma 1982 szeptembere, az a szellemiség, az az identitás, amit magunkban hordozunk, jóval előbbre és négy intézményhez nyúlik vissza: a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakmunkásképzőhöz, a Lovassy László Gimnáziumban működött közlekedésgépészeti szakközépiskolához, a Táncsics Mihály Szakmunkásképző Intézethez és a Varga Jenő Közgazdasági Szakközépiskolához.
Az igazgató Szelényi Géza korábbi intézményvezető korábbi szavait idézte, aki szerint az iskola olyan, mint egy különböző gyökerekből sarjadó, egységes törzsű és nagyon ágat növesztő, folyamatosan fejlődő fa. Ez a fejlődés pedig ma sem állt meg: az intézmény nemcsak képzéseiben bővül, de infrastruktúrájában is, hiszen a Magyar Városok Program támogatásával egy új szárnnyal bővült.
S hogy mi az intézmény jelenlegi tanulóinak és oktatóinak felelőssége és feladata? tette fel a kérdést Szabó Zoltán. „Elsősorban őrizni azt az örökséget, melyet elődeink hagytak ránk, és továbbadni a történetünket. Másodsorban egy olyan intézményt fenntartani, amely a rohamosan változó világ kihívásai mellett is boldog és nyugodt körülményeket biztosít az ott tanulóknak és oktatóknak. Harmadsorban pedig minden cselekedetünkkel eleget tenni annak a képnek, ami a Jendrassikhoz tapad: megbízható és felkészült szakembernek lenni.”
Az igazgató köszönetét fejezte ki dr. Strenner Zoltánnak, a városrész önkormányzati képviselőjének, a volt igazgatóknak: Szelényi Gézának, Pribelszki Jánosnak, Lantos Andreának és Gulkai Lászlónak, valamint a Veszprémi Szakképzési Centrum részéről Pap Máté kancellárnak és Kavalecz Gábor oktatási főigazgatónak ebben nyújtott támogatásukért.
Az ünnepi műsor részeként az iskola tanárai és diákjai új szerepkörben is bemutatkoztak zenés produkciókkal.