A Pannon Egyetem Modern Filológiai és Társadalomtudományi Karának Társadalomtudományi Intézete szerdán, a Pannon Köztérben mutatta be Trianon után: határon innen és túl című kötetét.
Az eseményen a két szerkesztőtől, András Ferenctől (a Társadalomtudományi Intézet igazgatója), valamint Kalmár Zoltántól ( a PE oktatója) tudhattunk meg részleteket a könyvről. Összesen tizenkilenc írás született, s a szerzők egészen eltérő aspektusokból közelítettek a Trianon témája felé, hiszen a fogalmat rendkívül szabadon lehetett értelmezni. Valamely cikkben egy bizonyos személy ad okot, hogy a Trianon témája közé soroljuk, van, ahol a helyszín, és akad olyan is, ahol az idő engedi, hogy indokolt legyen a kötetben való megjelenés.
A kötet nyitócikkét az MFTK dékánja, a könyv egyik lektora, Navracsics Judit írta, Az anyanyelv megőrzése a diaszpórában az elmúlt 100 évben címmel. A kötet sokszínűségét – s egyben a kar képzési kínálatának sokszínűségét is – mutatja, hogy a fentebb említett cikk nyelvészeti irányból közelített a Trianon témaköre felé, de ezen kívül politikai, irodalmi, sőt, filozófiai kiindulópontokkal is születtek cikkek.
A szerkesztő András Ferenc a hitelesség mibenlétéről, míg Kalmár Zoltán a Horthy-korszak balatoni fejlesztéseinek állami programjáról írt.