A Thyssenkrupp egy német cég, amelynek fő profilját az iparban hasznosítható mérnöki megoldások fejlesztése és az acélgyártás alkotják. Magyarországon 1999 óta vannak jelen, ekkor Budapesten három mérnökkel indították el első fejlesztőirodájukat, ma pedig már több mint ezer mérnököt foglalkoztatnak – vázolta a cég magyarországi fejlődéstörténetét Marc De Bastos Eckstein ügyvezető szerdán, a veszprémi irodamegnyitó ünnepségen.
A céget tárt karokkal fogadta a város: Porga Gyula polgármester kifejtette, hogy az önkormányzatnak határozott elképzelései és stratégiai céljai vannak. Veszprém erőssége a tudásban van, számunkra az innováció, a kreatív ipar jelenti a kitörési lehetőséget, a városvezetés az egyetemmel és a gazdasági társaságokkal együttműködve kedvező ökoszisztémát igyekszik létrehozni, amire építkezve sikereket érhetnek el az itt működ cégek. Ez győzhette meg a Thyssenkrupp vezetőségét is, amikor két évvel ezelőtt helyszínt keresett az újabb magyarországi telephelyének.
A cég kihasználta azt a lehetőséget is, amit a kormány teremtett. Mint arra Ovádi Péter parlamenti képviselő felhívta a figyelmet, a kormány a koronavírus járvány és a nyomában érkező gazdasági válság kezelése érdekében támogatási lehetőséget teremtett azoknak a társaságoknak, amelyeknek nemcsak megtartani akarják a munkaerejüket, hanem fejlődni is mernek ebben a nehéz időszakban.
A Thyssenkrupp pedig nagyon is komolyan gondolta ezt a fejlődést. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora felelevenítette, hogy az első egyeztetések a járvány kellős közepén történtek, sokáig nem is találkoztak személyesen a cég képviselőivel, csak online tárgyaltak, és a rektor maga is pesszimista volt azzal kapcsolatban, hogy ebben a gazdasági környezetben tető alá lehet-e hozni egy ilyen együttműködést. Ehhez képest két évvel később megvalósult az álom, ami így már most az elején sikertörténetnek tekinthető. Ma már a fejlődésen gondolkoznak: felújítják azokat az épületeket, amiket a jövőben a cég használhat, az infrastruktúra mellett pedig a Pannon Egyetem a mérnökállományt is biztosítani tudja, így valóban nincsenek akadályai a vállalat veszprémi fejlődésének.
Navracsics Tibor, a Pannon Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke ezt a hozzáállást méltatva kijelentette: nemcsak Veszprém, hanem Magyarország is gazdagodik azzal, hogy egy minőségére igényes fejlesztési központ jön létre, és ez egyben a Pannon Egyetem számára is nagyszerű lehetőség arra, hogy a hallgatók megtapasztalhassák a jövőt meghatározó trendeket.
A szerdai irodamegnyitó vendégei megtekinthették az egyetem felső kampuszán kiállított autókat is, melyek kormányrúd nélküli, elektromos steer-by-wire rendszerrel irányított kormányműve magyar mérnökök fejlesztése, amelyre szinte a világ valamennyi nagy autógyára vevő.