A kosárlabdát sokan kedvelik, de sok mindennel még azok sincsenek tisztában, akik rendszeresen néznek kosár meccseket. Mutatunk is néhány érdekes tényt a kosárlabdával kapcsolatban, a fogadóirodák listája oldal segítségével.
A kosárlabda, mint sport, James Naismith nevéhez fűződik. Az úriembernek nem sok köze volt a sportokhoz, csak annyi, hogy testnevelő tanárként dolgozott, de ő maga nem igazán sportolt. A főnöke azonban megkérte, hogy találjon ki valamilyen beltéri sportot, így született meg a kosárlabda 1891-ben a massachussettsi Springfieldben.
Michael Jordant mindenki ismeri, mint ahogyan az ikonikus cipőt, az Air Jordant is. Jordant azonban nem mindig engedték a pályára ebben a cipőben. Viszont ő fittyet hányt a szabályokra, és ebben a csodacipőben lépett a pályára. Inkább kifizette a bírságot, minthogy megvált volna az ikonikus lábbelitől. Természetesen, később már nem voltak ilyen szigorúak a szabályok, és több kosárlabdázó lábán is ez a cipő díszelgett.
A kosárlabdának is megvannak a maga szabályai. Nem lehet lökdösődni, és oly módon elvenni az ellenféltől a labdát, hogy az sérülést okozzon. Ez azonban nem mindig volt így. Ezt a szabályt 1910-ben hozták meg, és azóta is érvényben van.
A korábbi időkben még sok minden más volt a kosárlabdával kapcsolatban is. Nem volt még speciális kosárlabda, hanem egyszerű focilabdát használtak ebben a sportban. És a hálós kosár sem így nézett ki, egy egyszerű, kézzel font kosarat használtak a játékosok.
Amikor James Naismith kitalálta ezt a sportot, akkor még a sport játékideje sem annyi volt, mint napjainkban. Naismith két 15 perces félidőt javasolt, a kettő közötti 5 perc pihenővel. És sokáig így is játszották ezt a sportot.
A kosárlabdában mindig is voltak játékvezetők. Amikor a kosárlabda pályán kívülre került, akkor a játékvezető dolga volt, hogy azt a pályára dobja, hogy a játékosok ismét játszani tudjanak. Azonban ez nagyon sok sérülést okozott, hiszen a játékosok szinte egyszerre vetődtek a labda után. Az ezzel kapcsolatos szabály is sokat változott. Mégpedig 1923-ban módosították a szabályokat.