//
András, Andor névnap

Hatgólos hátrány után parádés címvédés!

2022. szeptember 4. 20:44
A címvédő Telekom Veszprém 32-30-ra nyert a horvát PPD Zágráb ellen a SEHA-liga zadari négyes döntőjének vasárnap esti fináléjában.

Miután a Telekom Veszprém felülmúlta az északmacedón Pelisztert a SEHA-liga zadari fináléjának pénteki elődöntőjében, a címvédő vasárnap a horvát Zágrábbal találkozott a fináléban. Érdekesség, hogy az elmúlt kiírásban szintén az említett csapatok vívták a végső döntőt.

Kapcsolódó cikk
Döntőben a címvédő!
A Telekom Veszprém 41-27-re felülmúlta az északmacedón Eurofarm Pelisztert a SEHA-liga zadari fináléjának pénteki elődöntőjében. Az "Építők" vasárnap a horvát Zágrábbal találkozik a döntőben.

A zágrábiak a horvát Nexét 32-26-ra múlták felül az elődöntőben. A veszprémiek vezetőedzője, Momir Ilics az izlandi balszélső, Bjarki Már Elísson mellett a szlovén jobbszélső, Gasper Marguc játékára sem számíthatott kisebb sérülés miatt. Izgalmas rangadóra volt kilátás.

Ahogy arra számítani lehetett, a horvátok a kezdősípszót követően rögvest rohamozásba kezdtek: Klarica, majd Srna tis bevette Corrales kapuját. Lauge és Jahja találataival próbált zárkózni az „Építők”, ám Ivica Obrvan együttese lépéselőnybe került (10. perc: 6-4).

Néhány perccel később Klis révén már három volt a különbség; a Telekom nem találta a Zágráb támadásainak ellenszerét. Sőt, Musa gólja után már öttel vezettek a horvátok (19. perc: 12-7). A magyarok mindent bevetettek, de a hazaiak magabiztosak voltak.

A játékrész hajrájához érve sem változott a játék képe: a Zágráb irányított, a Telekom védekezése gyengélkedett. Panjtar pedig remekelt a PPD kapuja előtt. A szünetet jelző sípszó előtt Gyibirov állította be a hatgólos (!) különbséget (félidei részeredmény: 19-13).

Megvédte címét a Veszprém! - Fotó: Telekom Veszprém / Peka RolandMegvédte címét a Veszprém! - Fotó: Telekom Veszprém / Peka Roland

A fordulás után Nenadics jegyezte az első találatot. Gyibirov szinte rögvest válaszolt, ám Strlek és Nenadics újabb szerzeményeivel zárkózott a címvédő (36. perc: 20-17). Észleltek a horvátok, nem is engedték közelebb magukhoz a veszprémieket (44. perc: 23-20).

Az utolsó tíz perchez közeledve több hibát is vétett a Zágráb, amelyet sikerült a Telekomnak kihasználnia. Lauge gólja után már egálra álltak a felek (49. perc: 25-25). Fej fej melletti játék következett, de veszprémieknek nem sikerült átvennie a vezetést (55. perc: 29-28).

Mahé értékesített hétméterese után 30-30 volt a részeredmény; Jahja előtt hatalmas lehetőség nyílt a fordításra, ám Slavic bravúrral védett. A túloldalon Cupara is hárított, majd Lauge révén sikerült vezetést szerezni a veszprémieknek (59. perc: 30-31).

Cupara újabb remeklése után a győzelemért támadhatott a címvédő; Momir Ilics időt kért néhány másodperccel a vége előtt. Lauge újabb tálata után nem maradt több kérdés: a címvédő Veszprém hatgólos hátrányból felállva végül kétgólos győzelmet aratott (végeredmény: 30-32).

Férfi kézilabda SEHA-liga, döntő:
PPD Zágráb – Telekom Veszprém 30-32 (19-13)
Horvátország, Zadar. Vezette: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
PPD Zágráb: Panjtar, Slavic – Cavar, Faljic, Klarica 4, Gojun, Srna 6, Klis 3, Musa 3, Sirotic, Matanovic, Cupic 8 (5), Gyibirov 4, Dodic, Leimeter 1, Grahovac 1
Vezetőedző: Ivica Obrvan
Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Omar 7 (2), Nenadic 3 (1), Nilsson 1, Ligetvári, Lauge 5, Strlek 5, Lukács, Blagotinsek, Mahé 5 (3), Elderra, Ilics Z., Pechmalbec 2, Vailupau 4, Sipos

Utolsó módosítás: 2022. november 26. 19:50
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 9. 2022. december 8. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Wisla Plock
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 11. 2022. december 3. 18:00 Komló Komló Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 8. ma 20:45 Horvátoszág Zágráb Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 10. 2022. november 26. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgó 44-28
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 7. 2022. november 24. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Zágráb 32-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 9. 2022. november 17. 17:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém FTC 50-40