A projekt célja; a XXI. század tudományos követelményeinek megfelelő csúcstechnológiai elemeket is magába foglaló komplex infrastrukturális háttér megteremtése Keszthelyen a mezőgazdasági ágazat fejlesztési igényeit kiszolgáló növénytudományok területén. A fejlesztések révén a kutatóhely sikeres integrációja a nemzetközi- és az Európai Kutatási Térség tudományos vérkeringésébe és csatlakozás kutatási hálózatokhoz.
Projekt futamidő kezdete: 2016.06.01. – projekt megvalósítás befejezés dátuma: 2022.09.30.
Megvalósult fejlesztések, építés beruházások:
- Felépült egy 1000 t tárolókapacitású Burgonyatároló épület burgonya fajták tárolási kísérleteihez
- Klímaház épület beruházás valósult meg, benne kísérleti növények speciális ökológiai- és klimatikus viszonyok közötti nevelését lehetővé tevő programvezérelt klímaszoba (Fitotron) berendezéssel.
- A projektből 39 különböző tétel, összesen 46 db laboratóriumi műszer, K+F eszköz és berendezés beszerzése, használatbavétele kezdődött meg. Több nagy értékű berendezés csúcstechnológiai színvonalat képvisel, melyek regionális és országos érdeklődésre is számot tarthatnak.
- A fejlesztéseket a számítógépes informatikai beruházások tették teljes körűvé.
- A projekt megvalósítás helyszínei:
- 8360 Keszthely, Festetics u. 7. Hrsz.: 4293/1 (MATE Georgikon Campus)
- 8360 Keszthely, Deák Ferenc u. 57. hrsz.: 1206/10 (MATE Georgikon Campus)
- 8200 Veszprém, Egyetem u. 10. hrsz.: 5044 (PE Műszaki Informatikai Kar)
A fejlesztések hozzájárulnak a kertészeti-, szántóföldi növénytermesztési-, továbbá a növénynemesítés genetikai kutatási igényeinek magas színvonalon történő kiszolgálásához, hozzájárulnak az egyetemi-, a külső kutatócsoportok-, továbbá az innovátor fejlesztő cégek laboratóriumi műszeres szolgáltatási igényeinek kiszolgálásához is. A jobb K+F infrastruktúra több EU H2020 kutatási program konzorciumban való sikeres részvételt, pénzügyi források bevonását segítették elő. Az egyetem hallgatói a megújuló tantárgyak keretében megismerkedhetnek a legmodernebb kutatóeszközökkel és gyakorlati képzés keretében sajátíthatják el azok használatát. Az infrastruktúrát használó kutatók számára jelentősen bővültek a kutatási lehetőségek, a tudományos életpályájuk kiteljesedésének és munkahelyük megőrzésének biztonsága. A megvalósult kutatási infrastruktúra 3 kutató munkahelyének megtartásához és potenciálisan új kutatói munkahelyek létesítéséhez is hozzájárul.