Geiger Richárd 1870-ben született Bécsben, karrierjét azonban Budapesten építette fel – vázolta az alkotó életútját Horváth Hilda művészettörténész a tárlat szombati megnyitóján. A szakértő is elismerte, hogy Geiger neve ma kevesek számára jelent bármit, a szecessziós korszak elfeledett kismestere volt. Abban az időszakban élt, amikor igazán elterjedté vált az alkalmazott grafika, megjelentek a közterületeken a reklámplakátok, az utazások során divatba jöttek a képes levelezőlapok, díszes báli meghívók. A szegényebb rétegeket is elérő alkalmazott grafikai munkák révén a szecesszió mesterei nagy szerepet játszottak abban, hogy a képzőművészet valamilyen formában mindenkihez eljuthasson.
Geiger festményeit kellemes, idilli hangulat jellemzi, műveivel rendszeres szereplője volt a Műcsarnok kiállításainak. A grafikai élet minden területén alkotott, készített plakátokat, könyvillusztrációkat, képeslapokat, báli meghívókat, hihetetlen mennyiségű grafika került ki a kezei körül. Az ő illusztrációival jelentek meg Jules Verne regényei, de gyermekkönyveken is dolgozott, Andersen és a Grimm testvérek történeteit is színesítette munkáival. Számos folyóiratot illusztrált, Krúdy egy kötete, az Annuska könyve is az ő keze munkáját dicséri.
A kiállítás anyagát Bedő József gyűjtő bocsátotta a Művészetek Háza rendelkezésére. A kiállítás szombatokon 17-21 és vasárnapokon 10-20 óra között látogatható a palota magtárában.